آمریکا:‌ ایران از کودکان در جنگ‌های نیابتی استفاده می‌کند

وزارت خارجه آمریکا: ایران استانداردهای حداقلی برای مبارزه با قاچاق انسان را رعایت نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در گزارشی اعلام کرد که ایران در جنگ‌های نیابتی خود کودکان را مجبور به مشارکت و حضور در میادین نبرد نظامی می‌کند.

وزارت خارجه آمریکا، در گزارش سالانه خود که روز پنجشنبه 10 تیرماه 1400، منتشر شده است در مورد قاچاق انسان هشدار داد که 17 کشوری که اقدامات حداقلی برای مبارزه با قاچاق انسان انجام نمی‌دهند را شامل تحریم‌های جدیدی کند. ایران یکی از این کشورهاست.

در این گزارش نوشته شده که ایران حداقل استانداردهای لازم را برای مبارزه با قاچاق انسان به کار نبرده است.

این گزارش، تلاش‌های 188 کشور جهان، در زمینه قاچاق انسان را بررسی می‌کند که کشورهای سطح یک، رفتاری کاملا استاندارد دارند، کشورهای سطح دو کشورهایی که دولت‌های آن در صدد تلاش برای بهبود این معضل هستند و کشورهای سطح سه کشورهایی هستند که با توجه به عدم رعایت استانداردهای حداقلی، تلاشی هم برای بهبود این شرایط نمی‌کنند، ایران در سطح سوم این دسته‌بندی در کنار کشورهایی مانند چین، میانمار، ونزوئلا، کره شمالی و ونزوئلا قرار دارد.

کودک سربازان

بر اساس گزارش وزارت خارجه آمریکا، با صراحت اعلام شده که ایران از «کودک سربازان» برای حضور در یمن، عراق و سوریه استفاده می‌کند و آ‌ن‌ها را وادار به حضور در این کشورها کرده است.

این گزارش همچنین تصریح می‌کند که ایران در محافظت و شناسایی از قربانیان قاچاق انسان ناکام بوده است.

وزارت خارجه آمریکا تاکید کرده است که حکومت ایران نه تنها به کسانی که قربانی قاچاق انسان می‌شوند به دید مجرم نگاه می‌کند و برای آن‌ها مجازات در نظر می‌گیرد، بلکه شبکه‌های قاچاق انسان و قاچاق جنسی در ایران دارای مصونیت هستند.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در مورد این گزارش گفت: «این جنایت‌ها بی‌حرمتی به حقوق بشر و کرامت انسانی است.»

گزارش وزارت خارجه آمریکا حاکی از آن است که حدود 25 میلیون نفر در جهان از جمله کودکان و زنان قربانیان شبکه‌های قاچاق انسان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید