دونالد ترامپ: کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 خواهم شد

ترامپ: ما انتخاباتی پیش رو داریم، و من روی این مساله متمرکز هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق ایالات متحده، روز چهارشنبه 30 ژوئن 2021، در یک برنامه‌ تلویزیونی اعلام کرد که قصد دارد برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 آمریکا، کاندیدای حزب جمهوری‌خواه شود.

به گزارش «نیوزویک»، شان هَنیتی، مجری خبرگزاری «فاکس نیوز»، حین گفت‌وگو درباره موضوع‌های مختلف، از ترامپ پرسید: «یک سوال از شما دارم. می‌خواهم بدانم در حال حاضر کجای کار هستید؟ آیا تصمیم خود را [برای کاندید شدن] گرفته‌اید؟»

ترامپ ابتدا کوتاه پاسخ داد: «بله.» ولی بعدا سعی کرد «اقبال عمومی» را دلیل این تصمیم خود معرفی کند، و افزود: «این نیست که من بخواهم؛ ملت می‌خواهد. ما باید از کشورمان مراقبت کنیم. شوخی نیست، جنگ است، جنگ مداوم.»

این اولین باری است که ترامپ اعلام می‌کند در انتخابات 2024 کاندید خواهد شد. به گفته «نیوزویک»، پشت پرده، برخی جمهوری‌خواهان نگرانند که کاندیداتوری ترامپ ممکن است به ضرر نامزدهای میانه‌روی جمهوری‌خواهی تمام شود که می‌خواهند در انتخابات کنگره در سال ۲۰۲۲ شرکت کنند؛ یا اینکه دوباره بحث‌های پیرامون نقش ترامپ در آشوب‌های 6 ژانویه «کاپیتول» سر باز کند.

با این وجود، نمایندگان محافظه‌کار جمهوری‌خواه کنگره همچون مارجری تیلور گرین، نماینده ایالت جورجیا، و مت گیتس، نماینده ایالت فلوریدا، راه ترامپ را به عنوان «آینده حزب» ستوده‌اند.

از سوی دیگر، برخی جمهوری‌خواهان کنگره مثل آدام کینزینگر، نماینده ایالت ایلینوی، و لیز چینی، نماینده ایالت وایومینگ، ترامپ را به عنوان «تاثیری خطرناک و ضد دموکراتیک» روی حزب سرزنش کرده‌اند.

به گزارش «نیوزویک»، ترامپ پیشتر در مصاحبه‌ای تلویزیونی در تاریخ 20 مه گفته بود که فعالانه در حال بررسی کاندیداتوری برای ریاست‌جمهوری است. به گفته وی: «همه از من می‌خواهند کاندید شوم. تمام نظرسنجی‌ها هم می‌گویند که من باید این کار را بکنم.»

با این وجود، ترامپ در آن زمان گفته بود که به احتمال زیاد تصمیم نهایی خود را پس از انتخابات کنگره در سال 2022 اعلام خواهد کرد. وی تاکید کرد: «ما انتخاباتی پیش رو داریم، و من روی این مساله متمرکز هستم. ما می‌خواهیم جمهوری‌خواهان را به کنگره بفرستیم. به نظر من، حتی می‌توانیم چند سناتور از حزب‌مان داشته باشیم. من می‌خواهم روی این کار تمرکز کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم