آمریکا دامنه چند وب‌سایت‌ وابسته به ایران را «توقیف کرد»

بر اساس حکم وزارت دادگستری آمریکا، وب‌سایت «العالم»، «پرس تی وی» و «المسیره» مسدود شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دولت ایالات متحده، دامنه وب‌سایت‌های دو شبکه تلویزیونی حکومتی ایران، «العالم» و «پرس تی وی»، و چندین تلویزیون وابسته به حکومت ایران را توقیف کرد.

به گزارش «رویترز»، روز سه‌شنبه 22 ژوئن 2021، خبرگزاری‌های ایران گفتند که دولت ایالات متحده چندین وب‌سایت رسانه‌ای ایرانی و سایت‌های متعلق به گروه‌های وابسته به ایران مانند «المسیره» حوثی‌های یمن را مسدود کرده است.

Advertisement

«العالم»، شبکه عربی‌زبان تلویزیون ایران، در کانال تلگرامی خود اعلام کرد: «مقامات ایالات متحده وب‌سایت تلویزیون العالم را تعطیل کردند.»

وب‌سایت «لعلا تی‌وی»، یک شبکه تلویزیونی مقیم لندن که با تمرکز بر مسائل بحرین فعالیت می‌کند، نیز توسط ایالات متحده توقیف شده است.

در وب‌سایت «المسیره» متعلق به حوثی‌ها آمده است: «دامنه almasirah.net بر مبنای حکم جلب دولت ایالات متحده، به‌عنوان بخشی از اقدام قانونی توسط واحد صنعت و امنیتِ دفتر امور صادرات پلیس فدرال آمریکا، توقیف شده است.»

به گزارش «رویترز»، سخنگوی وزارت دادگستری ایالات متحده تا به این لحظه هیچ توضیحی در این باره نداده است. دو منبع دولتی آمریكا گفتند كه وزارت دادگستری در حال آماده کردن اطلاعیه‌ای درباره این موضوع است.

در اقدامی مشابه، ماه اکتبر گذشته دادستانی ایالات متحده شبکه‌ای از دامنه‌های اینترنتی که سپاه پاسداران ایران تحت عنوان رسانه‌های مستقل برای پخش اطلاعات نادرست سیاسی در سراسر جهان از آنها استفاده می‌کرد را توقیف کرده بود.

وزارت دادگستری آمریكا اعلام کرد كه 92 دامنه اینترنتی سپاه را توقیف کرده است تا از هدف قرار دادن مردم در ایالات متحده، اروپا، خاورمیانه، و آسیای جنوب شرقی توسط آنها جلوگیری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم