بیانیه آمریکایی‌سعودی در حمایت از اقدامات ریاض برای مقابله با تغییرات اقلیمی

جان کری و محمد بن سلمان دیدار و درباره ابتکار سعودی سبز و خاورمیانه سبز گفتگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از سفر جان کری، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری ایالات متحده در امور اقلیم به ریاض، بیانیه مشترکی از سوی آمریکا و سعودی منتشر شده و در آن بر حمایت از دو ابتکار سعودی سبز و خاورمیانه سبز تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی «واس» در این بیانیه با اشاره به اهمیت مقابله با تغییرات فزاینده آب و هوایی، بر ضرورت کاهش گازهای گلخانه‌ای تاکید و اعلام شد که سعودی و آمریکا برای تقویت پیمان پاریس درباره تغییرات اقلیمی، همکاری می‌کنند.

Advertisement

جان کری، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری ایالات متحده در امور اقلیم در سفر ریاض با شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی دیدار و درباره تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با تغییرات اقلیمی و ابتکارهای جالب توجه سعودی در زمینه محیط زیست، از جمله سعودی سبز و خاورمیانه سبز گفتگو کرد.
دو طرف در این دیدار به دستاوردهای سعودی در دوران ریاست بر گروه 20 در سال گذشته در زمینه تقویت مفاهیم اقتصاد خالی از کربن اشاره کردند.

در این دیدار علاوه بر محمد بن سلمان و جان کری، از طرف سعودی عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی ، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع، عبدالرحمن الفضلی وزیر محیط زیست آب و کشاورزی و از طرف آمریکایی مارتینا سترونگ سرپرست سفارت آمریکا در سعودی، جاناتان پیرشینگ مدیر کارگروه ایده‌های آب و هوایی و وارون سیوارام رئیس بخش نوآوری جهانی حضور داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم