اسرائیل: با همکاری واشینگتن مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویم

نخست وزیر جدید اسرائیل توافق هسته‌ای «برجام» را بد توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بنی گانتس، وزیر دفاع دولت جدید اسرائیل، شامگاه دوشنبه 14 ژوئن، بار دیگر بر موضع کشورش مبنی بر منع ایران از دسترسی به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

وزیر دفاع اسرائیل گفت، تل‌آویو به‌منظور جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای، به همکاری و هماهنگی با واشینگتن ادامه خواهد داد.

گانتس شامگاه دوشنبه در توییتی نوشت که او در دیدار خود با مایکل راتنی، نماینده آمریکا در اسرائیل، تأکید کرد که کشورش به تلاش با متحدان خود برای جلوگیری از دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای ادامه خواهد داد.

او تاکید کرد که بحث‌های لازم را با متحدان اسرائیل درباره پرونده هسته‌ای ایران، در پشت درهای بسته انجام خواهد داد.

توافق هسته‌ای بد

در همین حال، یائیر لاپید، وزیر خارجه جدید اسرائیل، روز گذشته در اولین سخنرانی خود گفت که تل‌آویو تمام تلاش خود را خواهد داشت تا مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شود.

لاپید که دو سال دیگر وزیر خارجه اسرائیل خواهد بود، روز گذشته طی سخنانی در مراسم تصدی پست وزارت خارجه به عنوان جایگزین، گابی اشکنازی، توافق هسته‌ای سال 2015 کشورهای قدرتمند جهان با ایران را «بد» توصیف کرد.

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، ضمن تبریک پیروزی وی در تشکیل حکومت «عزم راسخ خود را برای تعمیق همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل در مورد چالش‌ها و فرصت‌های فراوان منطقه ابراز داشت.»

وزارت دفاع آمریکا در اوایل ژوئن جاری، در بیانیه‌ای تاکید کرد که برای مقابله با تهدیدهای ایران به حمایت از اسرائیل ادامه خواهد داد. در آن زمان، دانا استرول معاون دستیار وزیر دفاع تاکید كرد كه سیاست دولت بایدن در خاورمیانه مبتنی بر حفظ آرامش و همچنین مقابله با رفتارهای «بد» تهران در منطقه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم