.
.
.

بایدن پیروزی بنت را تبریک گفت؛ مشورت با اسرائیل درباره ایران و امنیت منطقه

کاخ سفید: بایدن برای پیشبرد صلح، امنیت و شکوفایی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با دولت اسرائیل همکاری نزدیک خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه در تماس با نفتالی بنت، نخست وزیر جدید اسرائیل، پیروزی وی در تشکیل حکومت را تبریک گفت.

در بیانیه کاخ سفید آمده است که بایدن بر «حمایت مداوم ده‌ها ساله خود از روابط ایالات متحده و اسرائیل و تعهد بی دریغ خود به امنیت اسرائیل تأکید کرد.»

رئیس جمهوری آمریکا همچنین «عزم راسخ خود را برای تعمیق همکاری بین ایالات متحده و اسرائیل در مورد چالش‌ها و فرصت‌های فراوان منطقه ابراز داشت.»

بنا به بیانیه کاخ سفید رهبران دو کشور توافق کردند که آنها و تیم‌هایشان در مورد تمام مسائل مربوط به امنیت منطقه، از جمله ایران، از نزدیک مشورت کنند.

مطابق این بیانیه، رئیس جمهوری آمریکا همچنین تصریح کرد که «دولت وی قصد دارد در تلاش برای پیشبرد صلح، امنیت و شکوفایی اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها با دولت اسرائیل همکاری نزدیک داشته باشد.»

گفتنی است کنیست اسرائیل، عصر روز یکشنبه 13 ژوئن 2021، نفتالی بنت را به عنوان نخست‌وزیر جدید این کشور معرفی کرد تا به دوران نخست‌وزیری 12 ساله بنیامین نتانیاهو پایان دهد.

نفتالی بنت
نفتالی بنت

بنت در اولین سخنرانی‌ خود با بیان اینکه دولت ائتلافی اسرائیل به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد، گفت که روابط تل‌آویو- واشینگتن را تقویت کرده و برای گسترش توافقات صلح با کشورهای عربی خواهد کوشید.

نخست‌وزیر جدید تهدید کرد که کشورش اگر از سوی حماس مورد حمله قرار گیرد، پاسخ محکمی خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم