هشدار به بایدن درباره فرستادن اسلحه از ایران به ونزوئلا

سناتور روبیو: اشتیاق بایدن به حل و فصل پرونده اتمی تهران نباید او را از مواجهه مقتدرانه با این کشور دور کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مارکو روبیو سناتور جمهوری خواه كنگره آمرکا با انتقاد از سیاست جو بایدن رئیس‌جمهوری ایالات متحده در قبال ایران، خواستار مقابله با رفتار تهدیدآمیز تهران در فرستادن اسلحه به ونزوئلا شد.

روبیو در حساب توئیتری خود نوشت: «مدرن‌ترین ناو مجهز به موشک ایران، تنها چند روز تا تحویل موشک و قایق‌های تهاجمی به رژیم مادورو و انجام رزمایش در نزدیکی سواحل آمریکا فاصله دارد. اشتیاق بایدن به حل و فصل پرونده اتمی تهران، نباید او را از مواجهه مقتدرانه با این کشور دور کند».

ایالات متحده پیشتر هشدار داده بود که انتقال تسلیحات و قایق‌های تندرو و موشک‌های دوربُرد از ایران به ونزوئلا را تحمل نخواهد کرد و علیه آن واکنش نشان خواهد داد.

ناظران می‌گویند که رژیم مادورو قصد دارد از این تسلیحات به عنوان اهرم فشار علیه آمریکا به قصد برداشتن تحریم‌ها استفاده کند.
جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» هشدار داد که تحویل محموله‌های تسلیحاتی ایرانی به دولت مادورو «اقدامی تحریک‌آمیز و تهدیدی برای شرکای ما در این نیمکره خواهد بود.»

کربی تاکید کرد که ایالات متحده این حق را برای خود محفوظ می‌دارد و افزود: «برای جلوگیری از انتقال و تحویل این تسلیحات، اقدامات هماهنگ با شرکای‌مان انجام دهیم.»
«مكران»، تانكری نفتی که به «ناوبندر» و پایگاه متحرک دریایی تغییر کاربری داده شده، با همراهی «سهند»، جدیدترین ناوچه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، حدود دو هفته پیش از جنوب ایران به سوی آب‌های آزاد لنگر برداشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم