خبرنگار آمریکایی به پوتین: آیا تو واقعا قاتلی؟

پوتين: به اینگونه حملات عادت کردم، مرا نگران نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی» که از او پرسید، آیا واقعا قاتل است، گفت که به اینگونه حملات عادت کرده و نگرانی در این‌ رابطه ندارد.

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در ماه مارس در گفتگویی با شبکه «ای‌بی‌سی» آمریکا گفت که از نظر او ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یک «قاتل» و بهای اقدامات خود را خواهد پرداخت.

«کر سیمونز»، خبرنگار شبکه تلویزیونی «ان‌بی‌سی»، پیش از برگزاری دیدار پیش روی پوتین و بایدن، از رئیس‌جمهوری روسیه پرسید «آقای رئیس جمهور، شما قاتل هستید؟» پوتین در ابتدا خندید و سپس گفت: «در طول مدت مسئولیتم به بهانه‌ها و دلایل گوناگون مورد حملات مختلفی از هر زاویه قرار گرفتم، به این حملات عادت کرده‌ام و هیچ یک از آنها مرا شگفت زده نکرده است.»

پوتین گفت که این «سخنان تند»، بخشی از فرهنگ سیاسی آمریکاست.


بایدن: پوتین «قاتل» است

بایدن در هفته‌های گذشته و پس از انتشار یک گزارش اطلاعاتی درباره دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا، پوتین را «قاتل» خواند.

پوتین در مصاحبه خود با «ان‌بی‌سی» با بیان اینکه بایدن با دونالد ترامپ بسیار متفاوت است، خاطرنشان کرد که رئیس جمهور فعلی ایالات متحده تقریباً تمام زندگی خود را در سیاست گذرانده است به همین دلیل انتظار نمی رود که گام‌هایی عجولانه و حساب‌نشده بردارد.
پوتین در عین حال دونالد دونالد ترامپ را به عنوان فردی استثنایی و با استعداد ستود.
کاخ سفید و کرملین پیشتر اعلام کرده بودند که روسای جمهور آمریکا و روسیه برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن با یکدیگر دیدار می کنند. قرار است روسای دو کشور در تاریخ 16 ژوئن ماه جاری نشستی در ژنو برگزار کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم