.
.
.

کشته شدن چهار عضو از یک خانواده مسلمان در کانادا

پلیس: قاتل با انگیزه اسلام‌ستیزی خانواده مسلمان را زیر گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس کانادا، روز دوشنبه 16 خرداد، اعلام کرد چهار عضو از یک خانواده مسلمان، شامگاه یکشنبه در یک حمله «عامدانه» کشته شدەاند. این حادثه در شهری در استان انتاریو انجام شد و شخص مهاجم با کامیون این خانواده را زیر گرفت.

طبق گزارش پلیس یک کودک از این خانواده نیز در این حادثه زخمی شده است.

پلیس کانادا اظهار داشت که آنها عامدانه در جنایتی با انگیزه «اسلام‌ستیزی» توسط فردی مورد هدف قرار گرفته‌اند.

پل وایت، رئیس کارآگاهان شهر لندن کانادا، به خبرنگاران گفت: «شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این یک اقدام «نفرت انگیز» از قبل برنامه‌ریزی شده است».

وایت افزود: «اعتقاد بر این است که این قربانیان به‌دلیل مسلمان بودن مورد هدف قرار گرفته‌اند».

پلیس روز یکشنبه گفت، مظنون «ناتانیل فلتمن» 20 ساله دستگیر شد. پلیس با استناد به اظهارات شاهدان گفت کامیون او از جاده خارج شد، از پیاده رو عبور کرد، به اعضای خانواده برخورد کرد و سپس با سرعت زیاد حرکت کرد.

به گفته پلیس، فلتمن که ساکن شهر لندن کانادا در نزدیکی انتاریو است، به چهار فقره قتل عمد و یک اتهام تلاش برای قتل عمد متهم شده است. قرار است قاتل روز پنجشنبه در دادگاه حاضر شود.

پلیس گفت که فلتمن سابقه کیفری ندارد و مشخص نیست که عضوی از یک گروه افراطی باشد. پلیس همچنین افزود، او در حالی که ژاکت، کت و شلوار پوشیده بود در یک پارکینگ مرکز خرید دستگیر شد. هیچ مدرکی دال بر این که او شرکایی داشته باشد، وجود ندارد.

پلیس کانادا تا کنون اسامی قربانیان را منتشر نکرده است، اما مطبوعات آزاد شهر لندن کانادا اعلام کردند، کشته شدگان فردی به نام سید افضال 46 ساله، همسرش مدیحه سلمان 44 ساله و دخترش یمنی افضال 15 ساله هستند.

این منابع گفتند مادر سید افضل که 74 سن دارد نیز در این حادثه درگذشت.

طبق گفته رسانه‌ها، فائز افضال 9 ساله، پس از جراحات جدی به بیمارستان منتقل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم