وبسایت چندین رسانه بین‌المللی از دسترس خارج شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعداد قابل توجهی از وبگاه‌های مشهور جهان از جمله برخی رسانه‌های سرشناس مانند «سی‌ان‌ان«، «لوموند»، «گاردین» و «نیویورک‌تایمز» به دلیل نامشخصی روز سه‌شنبه 8 ژوئن 2021 از دسترس خارج شدند.

«آسوشیتدپرس»، گزارش داد اختلال احتمالی در شبکه ابری شرکت «فسلتی» باعث ایجاد این مشکل شده است. این شرکت گفته مشکل را شناسایی کرده و در حال رفع آن است.

Advertisement

شرکت فستلی Fastly اعلام کرد مشکل رفع شده است و وب‌سایت‌های جهانی در دسترس هستند اما برای مدتی پس از رفع اشکال، کند خواهند بود.

علاوه بر رسانه‌های مذکور، اپلیکیشن «بلومبرگ» و وبگاه رسمی دولت بریتانیا هم از دسترس خارج شدند. صفحه بی‌بی‌سی هم از موقتا از دسترس خارج شد ولی پس از مدتی دوباره در دسترس قرار گرفت.

شرکت فستلی که مقرش در سانفرانسیکو است، تایید کرد پیش از ساعت 10 به وقت گرینوویچ مشکلاتی وجود داشته و اعلام کرد به تلاش برای حل مشکل و بحران به وجود آمده ادامه می‌دهد.

شرکت «داون دیتکتور» هم که به بررسی مشکلات در اینترنت می‌پردازد، گزارش کرد: «براساس گزارش‌ها احتمالا قطعی گسترده‌ای در فستلی رخ داده و به شکل قابل توجهی خدمات این شرکت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم