.
.
.

رمزگشایی پیام‌ها به بازداشت صدها مافیای بین‌المللی منجر شد

800 عضو مافیا دستگیر 700 مکان تفتیش و 8 تن کاکوئین توقیف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس اروپا «یوروپول»، روز سه شنبه 17 خرداد گفت، طی یک عملیات گسترده جهانی که با نفوذ در یک اپلیکیشن رمزگذاری شده در تلفن همراه مورد استفاده بزهکاران انجام شد، دست‌کم 800 نفر از اعضای مافیای بین‌المللی دستگیر شدند.

ژان فیلیپ لوکوف، معاون عملیات در یوروپول، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، این اطلاعات طی هفته گذشته منجر به انجام صدها عملیات «اجرای قانون» در مقیاس جهانی از نیوزیلند تا استرالیا، اروپا و ایالات متحده آمریکا شده و نتایج چشمگیری را به دست آورده است.

او افزود، پلیس در این عملیات بیش از 800 نفر را بازداشت کرد و حدود 700 مکان مورد استفاده مافیای بین‌المللی را مورد بررسی و تفتیش قرار داد و بیش از 8 تن کوکائین توقیف شد.

این در حالی است که پلیس استرالیا روز سه‌شنبه اعلام کرد پلیس بین الملل (اینترپل) با همکاری سرویس‌های امنیتی در ده‌ها کشور، عملیاتی را انجام داده که «پیشرفته‌ترین» عملیات در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته در سراسر جهان بوده است.

پلیس استرالیا افزود:«تعداد دستگیرشدگان این عملیات موفقیت‌آمیز تنها در استرالیا و نیوزیلند به صدها نفر رسیده است».

پلیس فدرال استرالیا گفت ائتلافی از سازمان‌های اجرای قانون در ده‌ها کشور توانستند به برنامه‌ای که توسط «دنیای جرایم سازمان یافته» مورد استفاده قرار می‌گیرد دسترسی پیدا کنند و به پلیس اجازه می‌دهد پیام‌های رمزگذاری شده آنها را رمزگشایی کرده و همه آنها را دستگیر کند.

یگان‌های پلیس ویژه آلمان نیز روز سه‌شنبه، حدود 30 ساختمان را در ارتباط با پولشویی و جرایم سازمان یافته در ایالتی واقع در شمال «الراین-وستفالیا» در غرب این کشور تفتیش کردند.

به گزارش آژانس خبری آلمان «DPA»، بازرسان به خانه‌ها، دفاتر و مغازه‌ها در دویسبورگ، لوركوزن، گلزنکیرشن و سایر شهرهای ایالت راینلند و منطقه روهر یورش بردند.

طبق این گزارش نیروهای پلیس آلمان بدون ورود به جزئیات، اموال را توقیف و حکم بازداشت را اجرا کردند. محققان پلیس قرار است اواخر امروز جزئیات بیشتری در مورد این بازداشت‌ها منتشر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم