افزایش شمار اعضاء سازمان تروریستی حزب‌الله در آلمان

تعداد اعضاء و هواداران حزب‌الله در ایالت «ساکسونی سُفلی» آلمان 1250 برآورد شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

«دفتر حفاظت از قانون اساسی» که سازمان امنیت داخلی ایالت «ساکسونی سُفلی» در آلمان است، در گزارش جدید خود هشدار داد که تعداد اعضاء و هواداران سازمان تروریستی «حزب‌الله» لبنان در این ایالت افزایش چشمگیری یافته است.

بر اساس گزارش اطلاعاتی آلمانی که روز پنجشنبه 3 ژوئن 2021 منتشر کرد، تعداد اعضاء و هواداران حزب‌الله از 1050 نفر در سال 2019 به 1250 نفر در سال 2020 رسید.

در ایالت ساکسونی سفلی، امروزه حدود 180 عضو و طرفدار حزب‌الله وجود دارد که 20 نفر نسبت به سال 2019 افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش، «حزب‌الله حق وجودی اسرائیل را انکار کرده و از مسیرهای تروریستی علیه این کشور اقدام می‌کند. در آلمان پیروان حزب‌الله انسجام سازمانی و عقیدتی دارند، از جمله در انجمن‌های محلی مساجد که از طریق کمک‌های مالی هواداران تأمین می‌شوند، گرد هم می‌آیند.»

اعضاى حزب الله در مراسم سالگرد قتل قاسم سلیمانی
اعضاى حزب الله در مراسم سالگرد قتل قاسم سلیمانی

به گفته مقامات آلمانی، «ارتباط این هواداران با حزب‌الله در لبنان از طریق افرادی صورت می‌گیرد که برای شرکت در مراسم خاص همچون سالگرد خروج ارتش اسرائیل از جنوب لبنان یا هنگام تعطیلات‌ رسمی مسلمانان به آلمان می‌آیند.»

در این گزارش آمده است که حزب‌الله علیه ارزش‌های غربی تبلیغ می‌کند، و بر ضد تفاهم بین‌المللی و همزیستی مسالمت‌آمیز موضع می‌گیرد.

گزارش آلمانی یادآوری می‌کند که حزب‌الله که با کمک جمهوری اسلامی ایران تاسیس شده است، خواستار تحمیل شریعت به عنوان سیستم قانونی بر جامعه شیعه است.»

این گزارش نتیجه می‌گیرد که به خاطر ایدئولوژی افراطی و تروریسم ضدغربی حزب‌الله، مقامات امنیتی آلمان این سازمان را مورد نظارت قرار می‌دهند. وزارت کشور آلمان پارسال کلیه فعالیت‌های حزب‌الله را در قلمرو این کشور تحت عنوان تروریسم ممنوع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم