.
.
.

استقبال دبیرکل سازمان ملل از ابتکار سعودی برای مبارزه با فساد جهانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل با تشکر از اقدام پادشاهی عربی سعودی برای راه‌اندازی سامانه «ابتکار ریاض» برای مبارزه جهانی با فساد، این اقدام را «بسیار مهم» توصیف کرد.
سازمان ملل روز پنج‌شنبه 3 ژوئن 2021 با همکاری سعودی، سامانه‌ای تحت عنوان «ابتکار ریاض» برای مبارزه بین‌المللی با فساد در جهان راه‌اندازی کرد که همه نهادهای مبارزه با فساد در سرتاسر جهان را به هم متصل می‌کند.
آنتونیو گوترش در مراسم راه‌اندازی ابتکارریاض گفت که فساد یک عمل غیراخلاقی و یک جنایت فرامرزی است و سازمان ملل از نقش سعودی در راه‌اندازی سامانه‌ای بین‌المللی برای مبارزه با این امر تشکر می‌کند.
سازمان ملل راه‌اندازی این سامانه را امری بسیار مهم توصیف و اعلام کرد از طریق این سامانه در مبارزه با تروریسم در جهان هم مشارکت خواهد داشت.
مازن الکهموس، رئیس هیات نظارت و مبارزه با فساد در سعودی در این مراسم گفت که جهان، به ویژه در دوران بحران‌ها، نیازمند همبستگی است و «راه‌اندازی‌ شبکه‌ای جهانی برای مبارزه با فساد، ابزارهای لازم برای تحقق اهداف مرتبط با این موضوع را ممکن می‌کند.»
به گفته الکهموس سعودی 10 میلیون دلار صرف راه‌اندازی شبکه جهانی مبارزه با فساد کرده و این شبکه حمایت سیاسی سعودی و وزرای مبازره با فساد در گروه 20 را دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم