اوباما: بایدن کار دولت من را تکمیل می‌کند

«ترامپ از ثبات اقتصادی که محقق کردیم بهره برد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا، روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه «نیویورک تایمز»، با اشاره به اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا از ثبات اقتصادی که دولت او ایجاد کرده بود بهره برد گفت که جو بایدن اکنون کاری که دولت او آغاز کرده را به پایان می‌رساند.

او افزود: «اقداماتی که اکنون دولت بایدن انجام می‌دهد یک آزمایش بسیار جالبی خواهد بود».

اوباما اظهار داشت که 90٪ از افرادی که قبلا در دولتش مشغول به کار بودند، به اجرای سیاست‌هایی که در دوران تصدی او از قبیل قانون مراقبت‌های بهداشتی مقرون به صرفه یا دستور کار تغییرات آب و هوایی، اتخاذ شده بود، ادامه می‌دهند.

گفتنی است که بسیاری از انتقادها به‌ویژه از سوی حزب جمهوری‌خواه که قبلا از جو بایدن شده بود، به این دلیل بود که او تعدادی از چهره‌های سابق دوران اوباما را بار دیگر در دولت جدید خود به‌کار گرفت.

بايدن می‌تواند از پس مشکلات برآید

رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت که از نظر او، بایدن شخصیتی تاثیرگذار دارد که توانایی گذر از فضای دو قطبی فعلی که جمهوری‌خواهان در آن مانع بررسی شورش‌ها و حمله به کاپیتول شدند، را دارد.

اوباما گفت معتقد است دولت کنونی می‌تواند از موانع و محدودیت‌هایی که ایالت‌های تحت رهبری جمهوری‌خواه برای تصویب قوانین در رأی‌گیری انجام می‌دهند، عبور کند.

ترامپ از ثبات اقتصادی بهره برد

اوباما درباره رئیس جمهور سابق، اظهار داشت، ترامپ بارها با سیاست‌های ما اعلام مخالفت کرد اما او از ثبات اقتصادی و رشدی که ما آغاز کرده‌ایم بهره می‌برد زیرا نرخ بیکاری در دوره ما، تنها 3.5 درصد بود.

او اضافه کرد، اگرچه اقتصاد از نظر فنی به سرعت در حال بهبودی است، اما کشور 5 سال دیگر نیاز دارد تا شرایط اقتصادی مردم واقعاً بهبود یابند.

اوباما خاطرنشان کرد که اقتصاد در حال جنب و جوش است، بنابراین در حال بهبودی است .

قابل ذکر است که ترامپ یکی از سرسخت ترین منتقدان اوباما بود و پیشتر انتقادات زیادی به سیاست‌های داخلی و هم سیاست خارجی ابراز کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم