بایدن 3 میلیارد و 300 میلیون دلار برای کمک به نیروهای افغانستان در نظر گرفت

تاکید دولت آمریکا بر ادامه همکاری‌ با افغانستان پس از خروج نیروهای نظامی‌اش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا به کنگره این کشور پیشنهاد کرد کمکی 3 میلیارد و 300 میلیون دلاری به نیروهای امنیتی افغانستان اختصاص داده شود.

براساس وبسایت وزارت دفاع آمریکا، جو بایدن، روز گذشته 29 می (8 جوزا) بودجه دفاعی 715 میلیارد دلاری برای سال 2022 را به کنگره پیشنهاد کرد که کمک 3 میلیارد و 300 میلیون دلاری به نیروهای امنیتی افغانستان نیز شامل آن است.
این کمک، 300 میلیون دلار بیشتر از کمک دفاعی آمریکا به افغانستان در سال گذشته است.
قبل از این، دولت آمریکا اعلام کرده بود که همکاری این کشور با افغانستان پس از خروج نیروهای نظامی‌اش نیز ادامه خواهد داشت.

کمک 4.5 میلیون یورویی آلمان به افغانستان

دولت آلمان نیز 25 می از کمک 4.5 میلیون یورویی به افغانستان خبر داد، آلمان اعلام کرد، برای حمایت از حاکمیت قانون، افزایش دسترسی به عدالت، افزایش آگاهی حقوقی شهروندان به‌ویژه زنان، بهبود وضعیت نهادهای عدلی و پولیس در افغانستان، 4.5 میلیون یورو کمک می‌کند.

ناتو نیروهای ویژه افغانستان را در خارج آموزش می‌دهد

ینس ستولتنبرگ دبیرکل ناتو 22 می 2021 در ملاقات با امانوئل مکرون، رییس جمهوری فرانسه در پاریس گفت که این سازمان برای آموزش نیروهای ویژه افغان در خارج از افغانستان و فعالیت میدان هوایی (فرودگاه) کابل، بودجه فراهم خواهد کرد.
ینس ستولتنبرگ گفت: «نخست می‌خواهیم حمایت‌های ظرفیتی و مشورتی را برای ارگان‌های امنیتی افغان فراهم کنیم و کمک‌های مالی را به نیروهای امنیتی افغان ادامه دهیم.»
او ارائه آموزش‌ها و تعلیمات نظامی در خارج از افغانستان به ویژه برای نیروهای عملیات‌های خاص را بخش دوم کمک‌های آینده ناتو به افغانستان عنوان کرد. ستولتنبرگ همچنان، از ارائه بودجه برای خدمات نظارتی برای میدان هوایی (فرودگاه) کابل، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size