یک جمهوری‌خواه آمریکایی دیگر هم خواستار ادامه تحریم‌ها علیه ایران شد

پمپئو: جهان در نتیجه تحریم‌های دولت ترامپ علیه ایران، امن‌تر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در ادامه تلاش‌های جمهوری‌خواهان ایالات متحده برای اعمال فشار بر ایران، سناتور جمهوری‌خواه «جیمز لانکفورد» هم به دو هم‌حزبی خود «جان کورنین» و «تیم سکات» پیوست و پیش‌نویس قانونی برای ابقای تحریم‌ها بر ایران را ارائه کرد. اقدامی که حمایت مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا را به همراه داشت.
این قانون از ایالات متحده می‌خواهد تا زمانی که ایران اقدامات تروریستی بی‌ثبات‌کننده خود را متوقف نکند، تحریم‌های فعلی که صنعت نفت، بخش مالی و حامیان تروریسم در این کشور را هدف قرارداده است، ادامه یابد. بر اساس این قانون ایران تا زمانی که برنامه هسته‌ای و حمایت خود از تروریسم را متوقف نکرده است، تحریم‌ها باید ادامه پیدا کند. در این قانون از ملّت ایران هم به عنوان مهم‌ترین قربانی فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم این کشور، حمایت شده است.

سناتور جمهوری‌خواه جیمز لانکفورد
سناتور جمهوری‌خواه جیمز لانکفورد

ایران بزرگترین حامی تروریسم است

سناتور جمهوری‌خواه جیمز لانکفورد درباره ایران گفت: «ایران هنوز مهم‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان و تهدید مهمی برای امنیّت ملّی ایالات متحده و اسرائیل است. در زمانی که ایران آشکارا از تروریسم پشتیبانی می‌کند و اخیراً از حماس در مقابل اسرائیل حمایت کرده است، جو بایدن و فرستادگانش کماکان به مذاکره با ایران ادامه می‌دهند.»
این قانونگذار آمریکایی افزود: «من به شدت در این‌باره نگرانم که دولت [بایدن] می‌خواهد نگرانی‌ها درباره بلندپروازی‌های هسته‌ای ایران را از نگرانی‌ها درباره حمایت آشکار این کشور از تروریسم جدا کند. هر دوی آنها بخشی از استراتژی ایران برای بی‌ثبات‌سازی هستند … تمرکز روی تهدیدات هسته‌ای و چشم‌پوشی از حمایت از تروریسم، منجر به ایجاد هرج و مرج بیشتری در خاورمیانه می‌شود.»
لانکفورد تاکید کرد: «کنگره باید بکوشد سیاست فشار حداکثری را ادامه دهد و مانع استراتژی دولت بایدن برای به دست آوردن دل ایران شود.»

سناتور جان کورنین
سناتور جان کورنین

این قانون مانند برجام نیست

سناتور جان کورنین هم گفت: «ایالات متحده نمی‌تواند نقش ایران در تروریسم جهانی و جنگ‌های نیابتی را که به ضرر ملّت این کشور و متحدانمان در منطقه است، نادیده بگیرد … با ادامه تحریم‌های فعلی علیه ایران، این قانون –بر خلاف توافق هسته‌ای برجام- موضوع تهدیدات هسته‌ای و حمایت این کشور از تروریسم را در برمی‌گیرد.»
این سناتور ارشد تاکید کرد: «ورود دوباره با توافق ناقص با تهران -به شکل فعلی آن- به مثابه نادیده گرفتن همه آنهایی است که از تروریسم رژیم ایران آسیب می‌بینند … ملّت ایران و ملل جهان شایسته [شرایط] بهتری هستند.»

مایک پمپئو
مایک پمپئو

تحریم‌ها علیه ایران جهان را امن‌تر کرده‌اند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا هم گفت :«سیاست فشار حداکثری دونالد ترامپ به همراه تحریم‌های کمرشکن، ایران را از درآمدهایی که برای ساخت سلاح هسته‌ای و حمایت از تروریسم در سرتاسر جهان نیاز داشت، محروم کرد.»
پمپئو افزود: «آمریکا، اسرائیل و جهان در نتیجه تحریم‌های وضع شده علیه ایران، امنیت بیشتری داشتند … باعث خوشحالی من است از قانونی که سناتور لانکفورد و همکارانش ارائه کرده‌اند، حمایت کنم؛ قانونی که پای‌بندی ما به تحریم‌های آمریکا علیه ایران را تضمین کرده است و هیچ‌گاه اجازه نخواهد داد این کشور به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و همچنین فعالیت‌های تروریستی ایران را متوقف می‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size