کشته شدن ضارب و زخمی شدن 3 پلیس در نانت فرانسه

فرد حمله‌کننده پس از درگیری مسلحانه دستگیر شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک فرد مسلح در نزدیکی شهر نانت غرب فرانسه، در پی حمله با چاقو به یک زن پلیس توانست او را خلع سلاح کند و از محل حادثه گریخت. ساعاتی بعد گزارش شد که فرد ضارب با شلیک ماموران زخمی شد و در اثر شدت جراحت جان باخت.

خبرنگار «العربیه»، گزارش داد که فرد مهاجم، پس از درگیری مسلحانه با ماموران دستگیر شد. در جریان این درگیری، 2 مامور دیگر زخمی شدند.

ساعت‌ها بعد، یک منبع پلیس اعلام کرد که فرد حمله کننده در لیست مظنونان تحت تأثیر افراط گرایی با گرایشات تروریستی بود. یک منبع نزدیک به تحقیقات نیز توضیح داد که این فرد زندانی بوده و به گفته مسئولین زندان در آنجا به افکار افراطی گرایش پیدا کرده بود.

این منبع همچنین افزود كه این فرد که متهم به درگیری خشن بود ماه مارس گذشته از زندان آزاد شد و پس از آن، از اختلالات روانی رنج می‌برد.

به گفته پلیس، در حمله روز جمعه در شهر «لا شاپل سور اردر» در نزدیکی شهر نانت در غرب فرانسه، این مهاجم در ابتدا مامور زن را با چاقو به شدت مجروح کرد و پس از ربودن اسلحه‌اش پا به فرار گذاشت.

خبرنگار «العربیه» همچنین افزود که پلیس فرانسه از افشای هویت عامل این جنایت خودداری می‌کند.

یک منبع آگاه هم گفته وضعیت زن پلیس زخمی شده وخیم گزارش شده است. علاوه بر این، پلیس اعلام کرده که نیروهایی برای تأمین امنیت مدارس در منطقه مستقر شده‌اند. یک مقام شهرداری به خبرگزاری فرانسه گفت که «کودکان در مدارس شهر نگه داشته شده‌اند».
80 مامور پلیس با پشتیبانی دو هلی‌کوپتر و 3 واحد اورژانس با کمک سگ‌های پلیس برای جستجوی مهاجم مستقر شده بودند.

گفتنی است فرانسه طی سالهای اخیر شاهد چندین حمله افراط گرایان بوده است. بمب گذاری و تیراندازی در 13 نوامبر 2015 در تئاتر باتکلان و دیگر مکان های اطراف پاریس باعث کشته شدن 130 نفر شد.

همچنین در ژوئیه 2016 ، یک فرد افراطی با کامیون به جمعیت در جشن‌های روز باستیل در شهر نیس حمله کرد و باعث کشته شدن 86 نفر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size