بایدن خواستار اقدام فوری کنگره برای منع خشونت مسلحانه در آمریکا شد

پلیس آمریکا اعلام کرد که در حادثه تیراندازی در کالیفرنیا، دست کم 8 نفر کشته و تعدادی نیز زخمی شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از حادثه تیراندازی در کالیفرنیا که به کشته شدن 8 نفر منجر شد، جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا از کنگره خواست تا اقداماتی فوری برای جلوگیری از خشونت مسلحانه در ایالات متحده اتخاذ کند.

بایدن در بیانیه‌ای افزود، او و معاونش كامالا هریس از فاجعه وحشتناكی كه در سن خوزه رخ داد مطلع شدند و او از كنگره خواست تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از این خشونت مسلحانه انجام دهد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود که او از كنگره خواسته است اقدامات فوری انجام دهد تا به درخواست مردم آمریكا از جمله اكثر صاحبان اسلحه برای پایان دادن به این «اپیدمی خشونت مسلحانه» در آمریكا پاسخ دهد.

بایدن گفت: «متوقف کردن خشونت‌ها و جلوگیری از تکرار حوادث تیراندازی یک نیاز مبرم برای آمریکا است».

او تاکید کرد که برای پیشگیری از تکرار حوادث تیراندازی اقدامات بیشتری باید انجام شود.

کشته شدن 8 نفر در تیراندازی در کالیفرنیا

پلیس آمریکا شامگاه چهارشنبه، اعلام کرد که در حادثه تیراندازی مردی در شهر سن خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا، دست کم 8 نفر کشته و تعدادی نیز زخمی شدند.

کاخ سفید اعلام کرد که از نزدیک، اوضاع را در کالیفرنیا پس از تیراندازی دنبال می‌کند.

راسل دیویس، معاون فرمانده پلیس منطقه سانتا كلارا، به خبرنگاران گفت: «این حادثه منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی شد».

او با تایید بر اینکه فرد مهاجم در تیراندازی پلیس کشته شده، اظهار داشت : «من نمی توانم تعداد دقیق مجروحان و کشته‌ها را تأیید کنم».

بنا بر گزارش‌ها، تیراندازی درست قبل از ساعت 7 صبح به وقت محلی (1400 به وقت گرینویچ) در محوطه راه آهن اداره حمل و نقل در منطقه سانتا کلارا، نزدیک فرودگاه اصلی شهر رخ داد.

گفتنی است که مالکیت سلاح در آمریکا قانونی است و تا به حال، قربانیان بسیاری گرفته است. گفته می‌شود که نفوذ تولیدکنندگان اسلحه در ایالات متحده تا به کنون، مانع تصویب قانون یا مقررات سختگیرانه‌تری برای محدود سازی مالکیت اسلحه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید