بایدن: برپایی دولت فلسطین تنها راه‌حل نزاع است

بایدن: اسرائیل به درگیری‌ها در قدس پایان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه، با بیان اینکه «برپایی دولت فلسطین تنها راه‌حل نزاع است»گفت که حزب دموکرات همچنان از اسرائیل حمایت می کند و وی برای پایداری آتش بس میان اسرائیل و حماس دعا می کند.
بایدن طی یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «مون جای این» همتای کره جنوبی خود، تاکید کرد:«ما هنوز به برپایی دو دولت نیاز داریم، این تنها راه حل ممکن است».

بایدن از جامعه جهانی خواست که در بازسازی غزه همیاری نشان دهد. او همچنین ضمن محکوم کردن رفتار تندروها در دو طرف فلسطینی و اسرائیلی، از دولت اسرائیل خواست درگیری‌ها در شهر قدس را متوقف کند.

او در این زمینه گفت: « به اسرائیل اطلاع دادم برای من بسیار با اهمیت است که این درگیری‌ها از سوی تندروهای دو طرف باید متوقف شود».
طی روزهای گذشته، قدس و شهرهای مختلط اسرائیل شاهد درگیری ها میان ساکنان عرب و یهودی‌ها بود. این درگیری‌ها بعد از صدور حکم یک دادگاه اسرائیلی مبنی بر تخلیه اجباری منازل فلسطینی ها به نفع ساکنان یهودی در محله «شیخ جراح» در قدس شرقی شدت گرفت.
بنا به گزارش رسانه ها، روز جمعه درگیری‌ها میان فلسطینی‌ها و نیروهای اسرائیلی در محوطه مسجدالاقصی بسیار شدید بود که طی آن تعدادی از نمازگزاران با گلوله های لاستیکی نیروهای اسرائیلی زخمی شدند.
نیروهای اسرائیلی ضمن بستن ورودی های محله شیخ جراح در قدس شرقی، با پرتاب نارنجک‌های صوتی و گلوله های پلاستیکی نمازگزاران را هدف قرار دادند.
اقدامات اسرائیل برای تصرف خانه‌های شهروندان فلسطینی در محله شیخ جراح در قدس شرقی باعث درگیری 11 روزه شد که طی آن اسرائیل از زور بیش از حد استفاده کرد و صدها فلسطینی را که اکثر آنها غیرنظامی بودند کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید