توئیت‌های «نفرت‌انگیز» طرفدار هیتلر، خبرنگار آزاد «سی‌.ان‌.ان» را بیکار کرد

روزنامه‌نگار پاکستانی نوشت: «امروز جهان به هیتلر نیاز دارد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

«سی.ان.ان» پس از فاش شدن ماهیت «یهودستیزانه» توئیتهای یک خبرنگار آزاد طرفدار هیتلر، ضمن محکوم کردن رفتار او، در بیانیه‌ای گفت این خبرنگار دیگر «به هیچ عنوان» با این شبکه همکاری نخواهد کرد.

آدیل راجا، روزنامه‌نگار و تهیه‌کننده پاکستانی مستقر در اسلام آباد، بعد از ظهر یکشنبه در حساب تائید شده توییتر خود با 80 هزار دنبال‌کننده، نوشت «امروز جهان به هیتلر نیاز دارد». این توئیت راجا خشم مردم در رسانه‌های اجتماعی را برانگیخت.

این روزنامه‌نگار پاکستانی، پیشتر با ابراز نارضایتی از اقدامات اسرائیل در درگیری با حماس، در توئیتی، دولت اسرائیل را «تروریست» خوانده بود.

در روزهای اخیر، شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی تعدادی از توییت‌های قدیمی راجا را که در تمجید از رهبر نازی بود، باز نشر کردند.

راجا، در روزی که در بازی‌های جام جهانی فیفا 2014 آلمان آرژانتین را شکست داد، نوشت:‌«تنها دلیل حمایت من از آلمان در فینال این است که هیتلر آلمانی بود و حق یهودیان را کف دستشان گذاشت!»

روز بعد راجا نوشت: «سلام بر هیتلر».

RAJA2
RAJA2

کاربران در شبکه‌های اجتماعی همچنین به ارتباط راجا با «سی.ان.ان» اشاره کرده‌اند. آنها نوشته‌اند که او از سال 2013 خود را در صفحه «لینکدین» به عنوان «خبرنگار آزاد» سی‌ان‌ان معرفی می‌کند.

در وب سایت «سی‌.ان‌.ان»، دهها مقاله با نام آدیل راجا از سال 2014 منتشر شده که بیشتر آنها اخبار محلی مربوط به پاکستان است. آخرین مقاله او در 20 سپتامبر سال 2020 منتشر شده است.

مت دورنیچ، رئیس ارتباطات استراتژیک «سی‌.ان‌.ان»، در بیانیه‌ای، توئیت‌های راجا را محکوم کرد و گفت که او «دیگر به هیچ عنوان» با «سی‌.ان‌.ان» همکاری نخواهد کرد.

او تاکید کرد که آدیل راجا، هرگز کارمند رسمی «سی‌.ان‌.ان» نبوده است و گزارش‌های او به عنوان یک خبرنگار آزاد تنها به برخی خبرهای مربوط به پاکستان محدود می‌شد. دورنیچ گفت، با توجه به این اظهارات نفرت‌انگیز، راجا دیگر به هیچ عنوان با «سی‌.ان‌.ان» همکاری نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید