اتریش: نمی‌توان در مقابل دو هزار موشک حماس ساکت ماند

پرچم اسرائیل بر فراز موزه هنرهای زیبای وین برافراشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در واکنش به لغو سفر جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به اتریش به دلیل برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان موزه هنرهای زیبای این کشور، گابریله یوئن، سخنگوی وزارت خارجه اتریش گفت که این کشور نمی‌تواند در مقابل دو هزار موشکی که جنبش حماس به سوی اسرائیل شلیک کرده، ساکت بماند.

گابریله یوئن با تایید گزارش‌ها درباره علت اقدام ظریف در لغو سفر گفت: «از این موضوع متاسفیم و متوجه آن هستیم. اما برای ما مثل روز روشن است زمانی‌که حماس بیش از دو هزار موشک به اهداف غیرنظامی اسرائیل شلیک می‌کند نباید ساکت بمانیم.»

وزارت امور خارجه اتریش روز شنبه اعلام کرد سفر جواد ظریف، به وین لغو شد. ظریف قرار بود از اسپانیا راهی وین، پایتخت اتریش شود. برخی رسانه‌های اتریشی لغو سفر ظریف به وین را با برافراشته شدن پرچم اسرائیل بر فراز ساختمان وزارت امور خارجه اتریش مرتبط دانستند.

این وزارت همچنین در صفحه توئیترش به نقل از الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه نوشت: «در مقابل حملات موشکی ادامه‌دار علیه اسرائیل، ما با همپیمانان اسرائیلی‌مان ابراز همبستگی می‌کنیم و از این رو امروز پرچم اسرائیل را بر فراز موزه هنرهای زیبای وین برافراشتیم. حمایت ما از اسرائیل خدشه‌ناپذیر است.»

پیشتر عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد ایران هم به برافراشته شدن پرچم اسرائیل در اتریش اعتراض کرده و گفته بود دیدن پرچم اسرائیل « در بیشتر دفاتر اداری دولتی در وین، بسیار تکان دهنده و دردناک است.»

این اظهارات عراقچی با واکنش اَلون اوشپیز، مدیرکل وزارت امورخارجه اسرائیل مواجه شد. اوشپیز در توئیتر خطاب به عراقچی نوشت: «شوکه کننده و دردآور دو هزار راکتی است که توسط گروه مورد حمایت ایران به سوی جوامع اسرائیلی شلیک شده است.»

ارتش اسرائیل صبح روز شنبه، اعلام کرد از زمان آغاز درگیری‌ها، 2300 موشک از غزه به سمت اسرائیل شلیک شده که 1000 فروند از آنها رهگیری و منهدم شدند. پرتاب 380 موشک هم ناکام ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید