آمریکا خبر آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های ایران را تکذیب کرد

مخالف شدید در کنگره با امتیازدهی به رژیم تهران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گزارش‌‌ اقدام واشینگتن برای آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده ایران که پیشتر توسط شبکه خبری «سی‌ان‌ان» منتشر شده بود را تکذیب کرد.

ند پرایس، روز جمعه 7 می در پیامی در توییتر نوشت: «گزارش‌هایی که اعلام کرده ما در حال ارزیابی آزادسازی دارایی‌های ایران به عنوان اقدامی یکجانبه هستیم، صحیح نیست».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تصریح کرده: «همان‌طور که تا کنون گفته‌ایم هر قدمی از طرف آمریکا بخشی از روندی است که هر دو طرف اقداماتی اتخاذ می‌کنند.»

«سی‌ان‌ان» شب گذشته در گزارشی به نقل از «منابع آگاه» نوشته بود که دولت جو بایدن در حال ارزیابی آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده ایران بوده تا این کشور بتواند از این مبلغ برای «اقدامات بشردوستانه» استفاده کند.

بنا به گزارش «سی‌ان‌ان» به نقل از سه منبع آگاه این وجوه «به صورت نقدی» به دولت ایران تحویل داده نمی‌شود و در عوض، «آنها(این مبلغ) به یک کانال سوئیسی، اختصاص داده می‌شوند، که سال گذشته ایجاد شد تا اجازه دهد کمک‌های بشردوستانه مانند غذا و دارو بدون نقض تحریم‌های ایالات متحده به ایران ارسال شود.»

دستیار یک نماینده جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا در این‌باره گفته است، این طرح با مخالفت نمایندگان مخالف ایران در کنگره مواجه خواهد شد. چرا که بر این باورند آزاد شدن دارایی‌های ایران، امتیازی‌دهی به تهران است و از اهرم فشارهای آمریکا می‌کاهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size