آیا بایدن در برابر رژیم ایران کوتاه آمده؟

وزارت خارجه ایران، اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران را «شایعه» خوانده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وبسایت «واشینگتن فری بیکن»، ادعا کرده به شواهدی دست یافته که نشان می‌دهد دولت جو بایدن در حال کوتاه آمدن در برابر رژیم ایران است تا تمام تحریم‌های دوران دونالد ترامپ را لغو کند.

به گزارش این وبسایت، هم مقامات آمریكایی و هم ایرانی تاکید می‌کنند که دولت بایدن در حال بررسی اعطای معافیت‌های چشمگیر از مجازات‌های مالی به ایران است. این نشان می‌دهد كه رژیم ایران توانسته خواسته خود مبنی بر اینكه آمریکا تحریم‌های فلج‌كننده‌اش را لغو کند را به کرسی بنشاند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تأیید اظهارات مشابه این هفته مقامات ایرانی به «واشینگتن فری بیکن» گفت مذاکرات در وین حول محور دامنه و مقیاس معافیت ایران از تحریم‌ها می‌گردد.

ایران در حال فشار آوردن به دولت بایدن است تا تقریباً تمام تحریم‌های اعمال‌شده توسط دولت رئیس‌ جمهور پیشین دونالد ترامپ، از جمله تحریم‌ها علیه برنامه هسته‌ای این کشور، اشخاص، بانک‌ها و مبادلات نفتی را لغو کند.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، پیشتر از اینکه دولت بایدن به‌دنبال حفظ سخت‌ترین تحریم‌هاست را «شایعه» خواند و گفت: «نه تنها این ادعا و ادعاهای مشابه غلط است، بلکه همه به یقین می‌دانند که اگر ایالات متحده بر حفظ تحریم‌ها اصرار می‌ورزید، گفتگوها تاکنون متوقف شده بودند.»

مقامات ایرانی روز چهارشنبه صراحتا اعلام کردند که ایالات متحده در حال کوتاه آمدن است، زیرا ایران خواستار لغو کمپین «فشار حداکثری» دونالد ترامپ است. خطیب‌زاده افزود: «در وین اختلافات زیادی بین ایران و ایالات متحده وجود دارد. اگر کاخ سفید بر حفظ تحریم‌ها پافشاری کند، گفتگوها متوقف می‌شود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید