نماینده روسیه: ‌گفتگوها در وین در حال پیشرفت است

گزارش امنیتی اروپا درباره تلاش تهران برای دستیابی به سلاح اتمی مذاکرات را با چالش مواجه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

میخائیل اولیانوف، سفیر روسیه در آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین، روز سه شنبه 14 اردیبهشت از پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای ایران خبر داد.
او در حساب توئیتر خود نوشت:«من از نظرات برخی تحلیلگران كه ادعا می‌كنند مذاكرات وین با شکست مواجه شده است، تعجب کردم. این فقط یک آرزو برای كسانی است كه با تلاش برای منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای مخالفند».

او در پایان توئیت خود نوشت:«حقیقت این است که مذاکرات هسته‌ای در حال پیشرفت است».

انتظار می‌رود پرونده ایران امروز سه شنبه در نشست وزرای خارجه گروه هفت که روز دوشنبه در لندن آغاز شد، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. این نشست فردا چهارشنبه پایان می‌یابد.

Advertisement

همزمان با این تلاش‌ها، گزارش اطلاعاتی اروپا نشان می‌دهد که تهران به تلاش‌های خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای ادامه می‌دهد. این رویکرد رژیم تهران ممکن است مذاکرات هسته‌ای را که چهارمین دوره خود را در وین طی چند روز آینده از سر می‌گیرد، با چالش جدی و حتی شکست روبرو کند.

گفتنی است که پایان مذاکرات روز شنبه میان ایران و طرف‌های اروپایی و آمریکایی با انتشار خبرهایی ضدو نقیض همراه بوده و گزارش‌هایی مبنی بر توافقات اولیه در مذاکرات وین، اظهارات ضد و نقیض از سوی مقامات رسمی ایران بیان شد. در حالی که حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه مدعی شد که با توجه به مذاکرات اخیر، ایران به رفع تحریم‌ها نزدیک شده است، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد که واشنگتن در مذاکرات وین هنوز به هیچ توافقی با تهران نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید