کره شمالی سیاست جو بایدن در قبال کشورش را «خصمانه» خواند

بایدن گفته بود برنامه‌های هسته‌ای كره شمالی «تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و امنیت جهانی» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه کره شمالی، روز یکشنبه، 2 می، سخنان اخیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا، درباره کشورش را، نشان دهنده قصد بایدن برای تداوم سیاست‌های «خصمانه» ایالات متحده علیه پیونگ یانگ دانست.

بایدن در سخنرانی خود در كنگره در روز چهارشنبه گذشته، گفت كه برنامه‌های هسته‌ای كره شمالی و ایران «تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا و امنیت جهانی» است، او قول داد با «دیپلماسی و بازدارندگی سختگیرانه» به آن بپردازد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کره شمالی در بيانيه‌ای که از تلویزیون دولتی این کشور منتشر شد، سخنرانی جو بایدن را یک «یک اشتباه بزرگ» خواند و واشینگتن را متهم کرد که با انتقاد از وضعيت حقوق بشر در کره شمالی، به «کرامت رهبری عالی کشور» توهين کرده است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه که نامی از او برده نشده گفت انتقاد از حقوق بشر اقدام تحریک‌آمیزی است که نشان می دهد ایالات متحده خود را برای یک نمایش همه جانبه مقابل کره شمالی آماده می‌کند، اما به این اقدام پاسخ مقتضی داده خواهد شد.

کاون جونگ جان، یک مقام وزارت خارجه کره شمالی در این ارتباط گفت این اظهارات به طور واضح نشان‌دهنده قصد جو بایدن برای تداوم سیاست‌های خصمانه در قبال کره شمالی است، همانطور که در بیش از نیم قرن گذشته چنین سیاستی را در قبال پیونگ یانگ اجرا کرده است.

اظهارات این مقام کره‌ای یک روز پس از آن منتشر شد که جن ساکی، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفت دولت بایدن، بررسی سیاست‌های ایالات متحده در قبال کره شمالی را به پایان رسانده است.

ساکی، گفته بود دولت جو بایدن به دنبال رویکرد «عملی و سنجیده» است و به دنبال به‌کارگیری «ابزار دیپلماتیک» برای خلع سلاح کره شمالی است.

کاون جونگ جان اظهارات دولت بایدن در خصوص به‌کارگیری دیپلماسی در قبال کره شمالی را «پوششی» برای مخفی کردن مقاصد خصمانه این کشور علیه پیونگ یانگ دانست.

آنچه پیداست جو بایدن قصد دارد با اعمال فشار بیشتر به کره شمالی این کشور را از ادامه برنامه موشکی و هسته‌ای خود بازدارد.

گفتنی است تحریم‌های اعمال شده آمریکا و اروپا تاکنون نتوانسته این کشور را از ادامه فعالیت‌های خطرناک هسته‌ای منصرف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید