ویدیو؛ فرار 20 متهم به اقدامات تروریستی از زندان الهلال عراق

وزیر کشور عراق کمیته‌ای برای تحقیق تشکیل داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر کشور عراق روز یکشنبه 12 اردیبهشت اعلام کرد، برای تحقیق و بررسی در حادثه فرار بازداشت‌شدگان متهم به اقدامات تروریستی و قاچاق مواد مخدر که درزندان الهلال در استان المثنی در جنوب این کشور زندان بود، یک کمیته‌ عالی تشکیل داده است .

نیروهای عراقی بلافاصله پس از حادثه فرار بازداشت‌شدگان متهم به تروریسم ، عملیات تعقیب و جستجو در مناطق نزدیک زندان را با هدف دستگیری مجدد بیش از بیست زندانی فرار را آغاز کردند.

در همین راستا «احمد منفی جوده» ، فرماندار استان المثنی، اعلام کرد که 10 نفر از فراریان مجددا بازداشت شدند.

این مقام مسئول عراقی گفت، عملیات فرار این 20 متهم پس از حمله افرادی به یکی از نگهبانان دروازه اصلی زندان انجام شد.

فرماندار المثنی پس از حادثه فرار زندانیان ، دستور بازداشت کلیه افسران در اداره مبارزه با مواد مخدر را صادر کرد.

طی چند ساعت گذشته یک ویدئو کلیپ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که لحظه فرار بازداشت‌شدگان متهم به تروریسم از زندان الهلال را نشان می داد. تصاویر دیگری در این ویدئو لحظه دستگیری یک متهم فراری توسط نیروهای امنیتی را نشان می‌دهد.

در رابطه با همین موضوع سردار سرلشکر جواد عباس، فرمانده عملیات سومر، دستور بازداشت همه مسئولان زندان الهلال را برای تحقیقات صادر كرد.

نیروهای امنیتی عراق طی ساعت‌های گذشته به عملیات تفیش و جستجو شدت بخشیده و شمار زیادی از ماموران امنیتی به منطقه المثنی اعزام شدند. در همین راستا فرماندار المثنی اعلام کرد برای کسانی که اطلاعاتی در باره فراری‌ها بدهند یا آنها را دستگیر کنند، پاداش مالی اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید