زخمی شدن 50 افسر پلیس در درگیری با معترضان در برلین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اتحادیه پلیس آلمان روز یکشنبه 12 اردیبهشت اعلام کرد، بیش از 50 افسر پلیس در درگیری با تظاهرکنندگانی که به مناسبت روز کارگر تجمع کرده بودند، زخمی شدند

طبق این گزارش در این راهپیمایی که به خشونت کشیده شد، بیش از 250 معترض توسط پلیس بازداشت شدند.

Advertisement

روز گذشته بیش از 20 راهپیمایی در مناطق مختلف پایتخت آلمان برگزار شد که اکثریت قریب به اتفاق آنها به شکل مسالمت‌آمیز برگزار شد، اما در برلین تظاهرات به خشونت کشیده شده و به درگیری با نیروهای پلیس انجامید.

یک راهپیمایی با حضور حدود 8 هزار نفر از چپگرایان از در منطقه نیوکلن و کروزبرگ به خشونت کشیده شد. این منطقه در دهه‌های گذشته اغلب شاهد درگیری تظاهر کنندگان با پلیس بوده است.

درگیری زمانی آغاز شد که معترضین با پرتاب بطری و سنگ به سمت مأموران پلیس، اقذدام به سوزاندن سطل‌های زباله و برخی تابلوهای چوبی در خیابان‌ها کردند

شتفان کیلم، معاون اتحادیه پلیس برلین در باره تعداد زخمی‌های پلیس و تظاهرکنندگان بازداشت شده گفت: «ما هیچ رقم نهایی نداریم اما با می دانم که به بیش از 50 تن از همکاران ما زخمی و بیش از 250 نفر از آشوبگران بازداشت شدند مشخص است که ما با روز صلح آمیز کارگر بسیار فاصله داشتیم».

کیلم پرتاب بطری و سنگ و سوزاندن سد معبر در خیابان ها را محکوم کرد و گفت: «اینها نشانه‌های روشنی است که مسئله به ابراز اندیشه یا دیدگاه سیاسی نیست ، بلکه استفاده از حق تجمع برای ارتکاب جرائم و تخلفات جدی است».

در حال حاضر به دلیل افزایش شمار مبتلایان کرونا، در بیشتر مناطق آلمان قوانین منع رفت و آمد شبانه اجرا شده است اما اعتراضات سیاسی و اجتماعات مذهبی از مقررات منع رفت و آمد معاف است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم