دیدار چند دقیقه‌ای رئیس موساد با بایدن؛ اختلاف مواضع درباره ایران

رئیس موساد بدون برنامه‌ریزی قبلی و برای دیدار چند دقیقه‌ای دعوت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه، با رئیس موساد اسرائیل، یوسی کوهن، در کاخ سفید دیدار کرد. به گزارش خبرنگار العربیه، رئیس موساد بدون برنامه‌ریزی قبلی و برای دیدار چند دقیقه‌ای توسط بایدن دعوت شد.

بنا به این گزارش، دو طرف، پرونده هسته‌ای ایران را مورد بحث قرار دادند و بایدن نقطه نظرات طرف اسرائیلی را شنید.
با این حال، پس از اين جلسه تغییری در مواضع دو طرف ایجاد نشده و اختلافات همچنان باقى مانده است.

گفتنی است هیئتی اسرائیلی روزهای پنجشنبه و جمعه برای دیدار با مقام‌های ارشد ایالات متحده درباره نگرانی اورشلیم از توافق احتمالی آمریکا با ایران به واشینگتن سفر کرد.

سفیر اسرائیل در آمریکا نیز که در این دیدارها حضور داشت روز جمعه، در یک برنامه تلویزیونی گفت که واشینگتن تل‌آویو را در جریان روند مذاکرات قرار داده و پیش‌بینی می‌شود در هفته‌های آینده توافق جدیدی حاصل شود.

گلعاد آردان گفت که کشورش با آمریکا درباره تحریم‌هایی که واشینگتن قصد برداشتن آنها از روی تهران را دارد، اختلاف نظر دارد و به گفته او بازگشتن به توافق هسته‌ای «بد» یک «اشتباه» است.

در همین راستا، ایلی کوهن، وزیر اطلاعات اسرائیل، روز پنجشنبه 29 آوریل در مصاحبه‌ای با خبرگزاری «رویترز» گفت، یک توافق «بد» با ایران ممکن است منطقه را به سوی جنگ سوق دهد.

کوهن افزود: «هواپیماهای جنگی ما توان رسیدن به ایران را دارند. توافق بد با ایران می‌تواند منطقه را به جنگ بکشد. به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای و بی‌ثبات کردن منطقه را نمی‌دهیم.».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید