کودک نابغه‌ در یک هفته از دبیرستان و دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شود

او 4 سال تحصیلی را در یک سال طی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک کودک 12 ساله آمریکایی در حال آماده شدن برای فارغ التحصیلی از دبیرستان درهمان هفته‌ای است که قرار است از دانشکده نیز مدرک تحصیلی خود را بگیرد. او از نرفتن به مدرسه در پی همه‌گیری کرونا بهره جست تا تلاش‌هایش برای به خاطر سپردن بیشترین دروس را افزایش دهد.

به گزارش «سی.ان.ان» این کودک که «مایک ویمر» نام دارد، ساکن شهر سالزبوری در ایالت کارولینای شمالی است و 4 سال تحصیلی را در عرض یک سال به پایان برده که دو سال از آن در دبیرستان و دو سال هم در دانشگاه بوده است.

ویمر در 21 می از دانشکده روان کاباروس و در 28 می از دبیرستان آکادمی کونکورد فارغ التحصیل می‌شود.

این کودک آمریکایی گفته بود که سال‌های تحصیلی را به همراه هم در سال گذشته گذرانده و اگر با همین سرعت جلو برود فقط سال‌های تحصیلی اندکی را پیش رو دارد تا مدرک فوق دیپلم را بعد از پایان دوران دبیرستان بگیرد.

ویمر قبل از این موفقیت، کوچکترین شاگرد در میان همکلاسی‌های خود بود که به حفظ بیشترین تعداد دروس برای پشت سر گذاشتن سال‌های تحصیلی، عادت کرده بود.

ویمر خود را «مرد ریاضیات و علوم» دانسته و توجه زیادی به ربات‌ها و فناوری نوین دارد به طوری که زمانی که 18 ماهه بود، دستگاه «آی پاد» برای اولین در دست گرفته و از نحوه کار به آن پرسیده بود.

ویمر با مشاهده کلیپ‌های ویدئو از اینترنت و آزمایش شخصی آن، موفق به یادگیری بسیاری از امور فنی شده است. ویمر شرکت خصوصی خود به نام «رفلکت سوشیال» را در عرصه برنامه‌نویسی و اینترنت تاسیس کرده است.

چند هفته دیگر پس از فارغ التحصیلی، ویمر باید رویکرد آینده خود را مشخص کند چرا که گزینه‌های متعددی را پیش رو دارد؛ از جمله پیشنهادهای کار در داخل و خارج آمریکا یا تحصیل در عرصه‌های پژوهشی دیگری که امکان افزایش توانمندی‌های شرکتش را فراهم می‌آورد.

این در حالی است که او گفته همه باید بدانند که هنوز کودک است که وقت خود را به بازی و امور کودکانه عادی می‌گذراند.

پدر و مادر ویمر به فرزند خود افتخار می کنند به طوری که مادرش در مصاحبه با سی.ان.ان گفت: اگر کسی درهای آینده را به روی او ببندد، تردید ندارم که او می تواند راه‌های دیگری را برای متحقق کردن اهدافش بیابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید