فرستاده آمریکا پیش از سفر به وین با کشورهای عربی شورای همکاری گفتگو کرد

نماینده روسیه: توافق شد که روند مذاکرات تسریع شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، روز سه‌شنبه، پیش از سفر به وین برای مشارکت در گفتگوهای هسته‌ای، با کشورهای عربی شورای همکاری خلیج، مشورت و تبادل نظر کرد.

مالی در حساب توییتری خود در این باره نوشت: با همپیمانان آمریکا در کشورهای عربی شورای همکاری خلیج، درباره توافق هسته‌ای ایران و امنیت منطقه‌ای گفتگوی خوبی انجام شد».

Advertisement

از سوی دیگر، گزارشگر العربیه در محل برگزاری مذاکرات در وین هم بعد از ظهر روز سه شنبه 27 هم گزارش کرد که میخائیل اولیانوف نماینده روسیه گفته است که در رایزنی‌های امروز بر «وحدت هدف شرکت کنندگان تاکید شد و طرف‌های حاضر در این نشست، توافق کردند که روند مذاکرات تسریع شود.»

بر اساس همین گزارش نشست جداگانه‌ای میان هیات‌های مذاکره‌کننده ایران، روسیه و چین برگزار شد. روسیه و چین خواستار لغو یکجای تحریم‌های آمریکا علیه تهران هستند.

گفتنی است نشست‌های کمیسیون مشترک برجام در وین، روز سه‌شنبه، میان روسای هیات‌های ایران، روسیه و چین در محل‌ نمایندگی دائم ایران در وین برگزار شد.

به گزرش خبرگزاری «ایسنا»، در این نشست، طرف‌ها ضمن مرور آخرین وضعیت گفتگوها در خصوص بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و لغو تحریم‌های این کشور علیه ایران، خواستار لغو یکجای تحریم‌های آمریکا به عنوان یک شرط ضروری برای بازگشت این کشور به برجام شدند.

اتحادیه اروپا روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که «شرکت‌کنندگان گفتگوها درباره امکان بازگشت ایالات متحده به برجام و چگونگی ضمانت اجرایی کامل و کارای این توافق بحث می‌کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size