«نومادلاند»، «سرزمین خانه به دوش‌ها» برنده جایزه اسکار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مراسم اهدای جوایز اسکار 2021 با دو ماه تاخیر سرانجام در لس آنجلس، در دو سالن مجزا، یکی در استودیوی معروف «دالبی» و دیگری در ایستگاه قطار «اتحاد» با تدابیر شدید بهداشتی و به شکل محدود تنها با شرکت 170 میهمان برگزار شد.

این مراسم روز یکشنبه 25 آوریل 2021 برغم شرایط کرونایی که بر فضای بیشتر شهرهای ایالات متحده حاکم است، با حضور تعدادی از ستارگان سینما برگزار شد.

مراسم امسال الگوی جدیدی به خود گرفته بود، بخشی از آن در استودیوی معروف «دالبی» در لس آنجلس برگزار و بخش دیگر آن برای رعایت مقررات مر بوط به کرونا از جمله فاصله اجتماعی، در ایستگاه قطار «اتحاد» برگزار شد.

پیشتر از همه شرکت‌کنندگان در این مراسم اهدای جوائز اسکار خواسته شد، که پیش از حضور در مراسم تست کرونا انجام دهند.

فیلم «نومادلاند» یا (سرزمین خانه به دوش‌ها) با کارگردانی «کلوئی ژائو»، با ترکیبی از «فیلم جاده» و یک دراما اجتماعی مستند که به زندگی گروهی از پیرمردان آمریکایی که به دلیل از دست دادن دارایی‌های زندگی خود در بحران مالی معروف به «رهن املاک»، به زندگی متنقل و غیرثابت روی آورده‌اند، می‌پردازد، برنده اسکار بهترین فیلم سال 2021 هالیوود شد.

فیلم «کلوئی ژائو» که برنده جایزه بهترین کارگردان نیز شد، از ماه‌ها پیش پس از کسب جوائزی در جشنواره‌های معروف دیگر در خارج از آمریکا، دارای بیشترین شانس برای گرفتن این جایزه بود.

پس از فیلم سرزمین خانه‌ به دوش‌ها به ترتیب فیلم‌های : پدر، یهودا و مسیح سیاه، منک، میناری، زن جوان خوش آتیه، صدای متال و دادگاه هفت شیکاگویی جوایز بهترین‌ها را از آن خود کردند.

به گزارش «خبرگزاری فرانسه» اسکار 93 امسال به چند دلیل با سال‌های گذشته متفاوت بود. نخست به دلیل شرایط کرونا شرکت کنندگان نسبت به سال‌های گذشته بسیار محدود بودند. برای اولین بار 32 درصد نامزدها را زنان تشکیل می‌دادند که نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه بود. برای اولین بار در تاریخ اسکار، دو زن نامزد بهترین کارگردانی شدند.که یکی از آنها، خانم کلوئی ژائو که علاوه بر برنده اسکار بهترین فیلم شد، عنوان برنده بهترین کارگردان را نیز کسب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید