بازداشت ده‌ها نفر در ترکیه به اتهام کلاهبرداری با رمز ارز

فرار بنیانگذار شرکت خرید و فروش رمز ارز ترکیه با 2 میلیارد دلار أموال 391 سرمایه‌گذاران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس ترکیه 62 نفر را در راستای بخشی از تحقیقات علیه یک شرکت کاربرد رمز ارزها به اتهام کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران بازداشت کرد.

خبرگزاری آناتولی جمعه 23 آوریل گزارش داد که نمایندگان دادستانی، دستور بازداشت 16 تن دیگر مرتبط با شرکت رمز ارز «تودکس» را صادر کرده و این بازداشت‌ها در 8 استان انجام شده است.

دفتر دادستانی استانبول پنجشنبه اعلام کرد که تحقیقات در مورد شرکت مزبور در پی شکایت کاربرانی که موفق به دستیابی به دارایی‌های خود نشدند، آغاز گردید. حدود 391 سرمایه‌گذار دچار زیان شده و میزان سرمایه‌گذاری‌ها بالغ بر 2 میلیارد دلار تخمین زده شد.

فاروق فاتح اوزر مالک شرکت «تودکس» در توئیتر در بیانیه‌ای ضمن رد این موارد، عنوان ساخت که شرکتش در معرض جوسازی قرار گرفته است. به گفته او، شرکت «تودکس» خرید و فروش رمز ارزها را موقتا متوقف کرده زیرا فعالیت‌های غیرعادی به دلیل حملات سایبری، ثبت شده است.

بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای ترکیه، اوزر این هفته کشور را به مقصد آلبانی ترک کرده اما او خاطر نشان ساخت که این سفر برای ملقثات با سرمایه‌گذاران خارجی بوده است.

بانک مرکزی ترکیه هفته گذشته ممنوعیت استفاده از رمز ارز برای پرداخت بهای کالا را به خاطر «خطرات غیر قابل اجتناب» آن اعلام کرد.

این در حالی است که بسیاری در ترکیه برای حمایت از پس‌اندازهای خود در برابر افزایش تورم و سقوط قیمت پول ملی ترکیه، به رمز ارز روی آورده‌اند.

رسانه‌های ترکیه اعلام کردند که فاروق اوزر بنیانگذار بورس رمز ارز در این کشور با 2 میلیارد دلار فرار کرده و 391 سرمایه‌گذار در عرصه رمز ارز را بلاتکلیف گذاشته است.

به گزارش این رسانه‌ها، اوزر ساعت 6 شامگاه 20 آوریل از کشور خارج شده و تمامی حساب‌های خود در اینستاگرام و توئیتر را بسته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید