ترکیه مواضع حزب کارگران کُردستان را در شمال عراق بمباران کرد

هفت روستای کُردنشین در شهرستان العمادیه مورد هدف قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش منابع کُردی، جنگنده‌های ترکیه، شامگاه یکشنبه 18 آوریل 2021، محل‌های استقرار نیروهای حزب کارگران کُردستان را در 7 روستای کُردنشین در شهرستان العمادیه در شمال عراق، بمباران کردند.

منابع کُردی در گزارش شامگاه یکشنبه خود روستاهای «کورکو»،«کانی»،«زرکی»، «سرکلی» و «بری سیلی» را از جمله روستاهای بمباران شده توسط ترکیه برشمردند.

حمله جنگنده‌های ترکیه به پایگاه‌های حزب کارگران کردستان در این روستاها پس از آن صورت گرفت که وزارت دفاع ترکیه پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که حمله‌ای موشکی پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق را هدف قرار داده و منجر به کشته شدن یک سرباز ترکیه و مجروح شدن یک کودک در روستای مجاور شد.

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه خود گفت که در ساعت‌های پایانی روز چهارشنبه گذشته، 3 فروند موشک به سوی پایگاه نظامی واقع در منطقه «بعشیقه» در شمال عراق پرتاب شده است که یکی از آنها به پایگاه اصابت کرده و 2 موشک دیگر در روستای مجاور سقوط کرده که این حادثه منجر به مجروح شدن یک کودک شد.

این وزارتخانه گفت که در واکنش به این حمله موشکی، پهپاد مسلحی را فورا در آسمان منطقه به پرواز درآورده است و به اتخاذ «اقدامات ضروری» دیگری بدون ذکر جزئیات اشاره کرد.

وزارت دفاع ترکیه نامی از عاملان حمله به پایگاه «بعشیقه» نبرد، اما نیروهای ترکیه در این مناطق علیه عناصر حزب ممنوعه کارگران کرُدستان که پایگاه‌هایی در شمال عراق دارد، می‌جنگند.

حزب کارگران کُردستان که از سوی ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا در فهرست سازمان‌های «تروریستی» قرار داده شده از سال 1984 شورش مسلحانه خود را علیه دولت ترکیه آغاز کرد که در جنگ میان عناصر این حزب و نیروهای ترکیه ده‌ها هزار نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید