وعده غذای جادویی برای منع گرسنگی روزه‌داران در ماه رمضان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با شروع ماه رمضان و روزه‌‍داری، بسیاری از عادت‌های غذایی افراد تغییر می‌کنند، برخی از افراد به دلیل روزه و عدم مصرف غذا و نوشیدنی برای ساعت‌ها متمادی احساس خستگی می‌کنند.

فادی عباس، متخصص تغذیه گفت: «به منظور جلوگیری از احساس گرسنگی طی ساعت‌های روزه، باید روی وعده غذای سحری که حدود 70% از آن را آب تشکیل می‌دهد، تمرکز کرد.»

این متخصص تغذیه با ارائه یک وعده غذایی مناسب برای روزه داران، پیشنهاد داده که این وعده غذایی را در سه مرحله و با فاصله پنج دقیقه بخورند.

کارشناس تغذیه از روزه داران خواست که وعده غذای خود را اول با یک بشقاب سالاد سبز به خصوص خیار، کاهو و کرفس شروع کنند اما در عین حال تاکید کرد که این نوع غذا نباید حاوی درصد زیادی نمک باشد.

خوردن پنیر و آجیل در سحری علیرغم فواید بسیار غنی آنها، اما این مواد غذایی به دلیل داشتن نمک باعث می‌شوند که بدن بعد از چند ساعت به آب بیشتری احتیاج داشته باشد.

هندوانه، پرتغال و میوه آبدار

این کارشناس تغذیه پیشنهاد داده که پس از مصرف سالاد دومین وعده را با غذاهای حاوی شیرینی طبیعی شروع کنند او ترجیح داده که روزه دار پس از مصرف سالاد با رعایت فاصله 5 دقیقه‌ای، دو قطعه میوه غنی از آب مانند توت فرنگی، هندوانه و پرتقال یا یک فنجان آب‌میوه تازه بخورد و سپس غذا را با آب آشامیدنی به پایان برسانید.

خدمات بهداشت ملی بریتانیا (NHS) اخیرا توصیه کرده که روزه داران از نوشیدن چای و قهوه زیاد خودداری کنند زیرا این دو نوشیدنی به دلیل داشتن کافئین ادرار آور هستند، به ویژه برای کسانی که از مشکل بی‌اختیاری ادرار رنج می‌‍برند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید