سربازان با این ترفند ظرف تنها دو دقیقه به خواب می‌روند

این روش ساده برای خوابیدن سریع کمک می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

غلت زدن و بی‌قراری در حالیکه در رختخواب دراز کشیده‌اید، آزاردهنده است. به همین دلیل است که ما همیشه به دنبال راه‌های جدید هستیم تا سریعا به خواب برویم. ترفندی که در ادامه می‌آید، توسط سربازان برای خوابیدن در عرض دو دقیقه استفاده می‌شود.

این ترفند سال‌ها در ارتش آمریکا شناخته شده است و برای 96٪ سربازان موثر است، پس بی‌شک ارزش امتحان کردن را دارد، حتی اگر تسلط بر آن مدتی طول بکشد.

قسمت اول ترفند

در این روش، ابتدا باید همه عضلات بدن خود را یک به یک شل کنید. این کار را از عضلات صورت آغاز کنید؛ پیشانی، اطراف چشم، فک و زبان. سپس، شانه‌ها را آزاد کنید و اجازه دهید عضلات شل شوند.

توجه خود را به بازوی راست متمرکز کنید، عضلات بالای بازو، پایین بازو و دست خود را شل کنید. این کار را با بازوی چپ هم انجام دهید. نفس عمیق بکشید و بگذارید قفسه سینه شل شود.

اکنون عضلات هر دو پای خود را شل کنید. از بالا به پایین بروید؛ ابتدا ران‌ها، سپس زانوها و در آخر پاها را شل کنید.

قسمت دوم ترفند

اکنون که همه عضلات شما شل شده‌اند، زمان تصور یک تجسم فرا رسیده است. چشمان خود را ببندید و یکی از موقعیت‌های زیر را تصور کنید. هر کدام را که بیشتر خوشتان آمد، انتخاب کنید.

در حالیکه شما در یک اتاق خواب تاریک خوابیده‌اید، تصور کنید به پشت در قایقی، دراز کشیده‌اید و روی آب شناور هستید. آب آرام است و آسمان بالای سرتان آبی روشن است. ابری دیده نمی‌شود. به مدت ده ثانیه، کلمات «فکر نکن، فکر نکن، فکر نکن» را در ذهن خود تکرار کنید.

نتیجه گرفتن از ترفند ممکن است 6 هفته طول بکشد

اگر این ترفند بلافاصله کار نکرد، تسلیم نشوید. تسلط بر این ترفند ممکن است تا 6 هفته طول بکشد و به تدریج آسان‌تر خواهد شد. پس آن را ادامه دهید!

تصور دومی که می‌توانید در ذهن خود مجسم کنید، قرار گرفتن در یک روز آفتابی و یا در یک ساحل آرام در یک چمنزار سبز است، در حالیکه امواج به آرامی در حرکت هستند. همچنین می‌توانید تجسم‌های آرام‌بخش دیگری را امتحان کنید. شب بخیر!

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید