درمان 5 دقیقه‌ای سرطان پستان در بریتانیا

با تزریق جدید زمان درمان سرطان پستان به 5 دقیقه کاهش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «سان»، روز دوشنبه 5 آوریل نوشت، سرویس بهداشت ملی بریتانیا، « NHS» روش جدیدی را برای درمان سرطان پستان آغاز کرده است. در این روش بیماران به جای سپری کردن دو ساعت و نیم برای درمان در بیمارستان، با 5 دقیقه درمان می‌شوند.

وزارت بهداشت بریتانیا قرار است این روش درمانی را که به «ویزگو» VISGO معروف است، در سراسر این کشور بکار بگیرد و به همه بیماران سرطان پستان که تحت شیمی درمانی هستند، ارائه دهد.

این روش درمانی جدید در دسترس افرادی قرار می‌گیرد که به سرطان پستان با HER2 مثبت مبتلا هستند. طبق آمار وزارت بهداشت بریتانیا، نوع سرطان پستان « HER2» تقریبا 15 درصد از کل سرطان‌ها را تشکیل می‌دهد.

وزارت بهداشت بریتانیا گفت، با این تزریق جدید که برای درمان سرطان در نظر گرفته شده است، خطر ابتلا به بیماری کرونا نیز به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد، زیرا مدت زمانی که بیماران سرطانی در بیمارستان می گذرانند، بسیار کمتر خواهد شد.

دلیث مورگان، مدیر عامل خیریه سرطان پستان، گفت: «تأیید Vesgo وسگو توسط وزارت بهداشت خبر خوبی برای هزاران زنی است كه دوست دارند از روش درمانی سریعتر و ملایم تری بهره‌مند ‌شوند.»

وی افزود: «کاهش زمان مورد نیاز بیماران در بیمارستان یک روش درمانی کارآمدتری است … این روش سریع درمانی، که باعث صرفه جویی زمان می شود بسیار ارزشمند است به خصوص برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که به دلیل شرایط کرونایی تحت فشار بی سابقه قرار دارند.»

وزارت بهداشت ملی بریتانیا گفته است، بیش از 3600 بیمار سالانه از این روش درمانی بهره‌مند می‌شوند. این وزارت توضیح داد که درمان Vesgo در یک زمان صورت می‌گیرد. این درمان که به عبارتی در یک دوز خلاصه می‌شود، ترکیبی از داروهای «پرتوزوماب و تراستوزوماب» است که هر دو این دارو پیشتر از طریق تزریق داخل وریدی جداگانه تجویز می‌شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size