کره شمالی در المپیک توکیو شرکت نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کره شمالی، نخستین کشوری است که از شرکت در بازی‌های المپیک توکیو به علت آنچه «نگرانی از ویروس کرونا» خوانده، انصراف می‌دهد.

بر اساس گزارش «واشنگتن‌پست»، تصمیم کره شمالی برای شرکت نکردن در المپیک توکیو، چالش‌های پیش روی ژاپن را برای برگزاری رویداد ورزشی جهانی در میان همه‌گیری کرونا بیش از پیش نشان می‌دهد.

یک وب‌سایت زیر نظر وزارت ورزش کره شمالی اعلام کرد که کمیته ملی المپیک این کشور طی جلسه‌ای در تاریخ 25 مارس، تصمیم گرفت که برای محافظت از ورزشکاران در برابر «بحران ناشی از COVID-19 » در این بازی‌ها شرکت نکند.

این همه‌گیری در حال حاضر بازی‌های توکیو را که برای سال 2020 برنامه‌ریزی شده بود، به تعویق انداخت و سازمان‌دهندگان برای اطمینان از ایمنی ورزشکاران و ساکنان، اقدامات پیشگیرانه مانند ممنوعیت پذیرش تماشاگران خارجی را انجام داده‌اند.

با این حال، هنوز این نگرانی وجود دارد که بازی‌های المپیک ممکن است شیوع ویروس را بدتر کند و این سوال را برای افکار عمومی مطرح کرده که آیا بازی‌ها باید برگزار شود؟!

کمیته المپیک ژاپن امروز سه‌شنبه 6 آوریل 2021، اعلام کرد که کره شمالی هنوز عدم حضور خود در بازی‌های توکیو را با آنها مطرح نکرده است.

از سوی دیگر، کره جنوبی با ابراز تأسف از تصمیم کره شمالی، ابراز امیدواری کرد که بازی‌های المپیک توکیو فرصتی برای بهبود روابط بین دو کشور فراهم کند، روابطی که در میان بن‌بست مذاکرات هسته‌ای واشنگتن و پیونگ یانگ کاهش یافته است.

کره شمالی 22 ورزشکار را به همراه مقامات دولتی، هنرمندان پرفورمنس، روزنامه‌نگاران و یک گروه تشویقی کاملا زنانه با 230 عضو به بازی‌های المپیک زمستانی 2018 کره جنوبی اعزام کرده بود.

در حالیکه کره شمالی با قاطعیت ادعا کرده که عاری از ویروس کرونا است، اما در مورد اینکه این کشور به طور کامل از بیماری همه‌گیر در امان مانده باشد، با توجه به زیرساخت‌های بهداشتی ضعیف و مرز مشترک این کشور با چین، تردید وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید