ند پرایس:‌ انتظار پیشرفت زودهنگام در مذاکره با ایران را نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره مذاکرات روز سه‌شنبه وین گفت ایالات متحده انتظار پیشرفت زودهنگام یا آنی در مذاکرات هسته‌ای با ایران را ندارد و کاملا پیش‌بینی می‌کند گفت‌وگوها دشوار باشد.

ند پرایس روز دوشنبه 5 آوریل گفت:‌ «ما مقیاس چالش‌هایی پیش‌ رو را دستکم نمی‌گیریم. هنوز روزهای اولیه است».

به گفته پرایس، ریاست هیات آمریکایی در مذاکرات وین بر عهده رابرت مالی، نماینده ایالات متحده در امور ایران، خواهد بود.

او گفت گام‌های هسته‌ای ایران برای بازگشت به تعهداتش و مراحل لغو تحریم‌های ایالات متحده، مباحث اولیه‌ای استکه در وین مورد بررسی قرار می‌گیرند.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ به پرسش خبرنگار «آسوشیتدپرس» مبنی بر احتمال لغو تحریم‌های غیر هسته‌ای گفت که «جزئیات مربوط به این مواضع به عهده مذاکره کنندگان است».

پرایس درباره احتمال گفتگوی ایران و آمریکا در اجلاس روز سه‌شنبه گفت: «مذاکرات مستقیم در شرایط فعلی دور از انتظاراست».

بر اساس نشست مجازی اعضای باقی‌مانده در برجام (فرانسه ، آلمان،بریتانیا، روسیه و چین) جمعه 2 آوریل 2021، مشخصشد ادامه مذاکرات به سه‌شنبه 6 آوریل در وین موکول شود.

در این نشست شرکت‌کنندگان پیرامون دورنمای احتمال بازگشت ایالات متحده آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل وموثر این توافق توسط تمام طرف‌ها رایزنی کردند.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه ایران، نیز روز یکشنبه گفته بود که «هیچ گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم باآمریکا نداریم».

او گفت: «اول آمریکا همه تعهدات برجامی‌اش را انجام دهد و همه تحریم‌ها را بردارد و بعد از آن ما راستی‌آزمایی می‌کنیم وما برمی‌گردیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید