روسیه از تهدید فیلترینگ توییتر دست برداشت

جریمه 117 هزار دلاری توییتر از سوی روسیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان دیده‌بان اینترنت روسیه (روس کومنادزور) دوشنبه 6 آوریل 2021 اعلام کرد که این کشور از تهدید برای مسدود کردن توییتر عقب نشسته و توییتر تلاش‌ها برای حذف محتوای «غیرقانونی» را سرعت بخشیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مسکو همزمان با افزایش اختلافات دولت این کشور با الکسی ناوالنی منتقد کرملین و زندانی کردن او، فشارها بر شبکه اجتماعی توییتر را نیز افزایش داده است.

توییتر در اول آوریل یک کنفرانس ویدیویی با مسئولان روسی داشت و اکنون محتوایی که به اشاعه فعالیت‌های «غیرقانونی» می‌پردازند را با سرعت بیشتری حذف می‌کند.

روسیه سرعت دسترسی به محتوای توییتر را کند کرد

روسیه ماه گذشته سرعت دسترسی به محتوا در توییتر را کند و تهدید کرده بود «اگر محتوای مورد نظر مقامات روسیه را حذف نکند، ظرف مدت یک ماه به طور کامل مسدود خواهد شد.»

روس کومنادزور (سازمان ناظر بر ارتباطات روسیه) دوشنبه 5 آوریل اعلام کرد، کندی سرعت دسترسی به توییتر تا 15 ماه مه ادامه خواهد داشت تا این سرویس شبکه اجتماعی فرصت حذف محتوای بیشتر را داشته باشد.

دولت روسیه فشار بر این شبکه اجتماعی را به دلیل پست‌هایی که به زندانی شدن الکسی ناوالنی، منتقد کرملین اعتراض داشتند، تشدید کرده است. فیس بوک، تلگرام، تیک تاک و گوگل همگی با تهدید جریمه در صورت عدم حذف محتوای درخواست شده از سوی مقامات روسیه روبرو هستند.

جریمه 117 هزار دلاری

قابل ذکر است که دادگاهی در روسیه توییتر را درباره سه مورد نقض قوانین محدود کردن محتوای «غیرقانونی» گناهکار شناخته و جریمه‌ای 117 هزار دلاری برای آن تعیین کرد. رای این دادگاه درحالی صادر می‌شود که دو هفته قبل روس کومنادزور (سازمان ناظر بر ارتباطات روسیه) تهدید کرد در صورتی که توییتر گام‌های لازم برای حذف محتوای ممنوع را اتخاذ نکند، طی 0 روز آن را مسدود می‌کند.

روس کومنادزور در 10 مارس اعلام کرد، سرعت آپلود عکس و ویدئو در این پلت‌فرم را کاهش می‌دهد. یک هفته بعد از آن، وادیم سابوتین، معاون رئیس این سازمان اعلام کرد که توییتر از درخواست‌های مقامات روسیه اطاعت نمی‌کند و اگر اوضاع بر همین منوال پیش برود، در کمتر از یک ماه مسدود خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید