جوان بریتانیایی که پس از مرگ مغزی دوباره زنده شد

زنده شدن معجزه‌آسای جوانی پس از مرگ مغزی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک جوان بریتانیایی که در اثر حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، پیش از اهدای اعضای بدنش جان دوباره‌ای گرفت و فعالیت مغزی خود را از سر گرفت.

«لوئیس رابرتز» جوان 18 ساله بریتانیایی پس از یک حادثه تصادف هولناک در وضعیتی خطرناک به بیمارستانی منتقل شد، پزشکان پس از معاینه دقیق او متوجه شدند که مغز او کاملا از کار افتاده است. به همین دلیل مجوز مرگ او را صادر کردند.

پس از اعلام خبر مرگ این جوان از سوی پزشکان بیمارستان، خانواده این جوان در حال آماده سازی برای خاکسپاری و اهدای اعضای بدنش طبق وصیتنامه او بودند که ناگهان مغز او دوباره فعال شد به طوری که پزشکان نتوانستند برای این حادثه تفسیر یا پاسخی بدهند.

به گزارش روزنامه بریتانیایی «سان»، لوئیس در یک حادثه رانندگی هولناک به شدت مجروح شده بود. او پس از حادثه با آمبولانس هوایی به بیمارستان دانشگاه «رویال استوک» انتقال داده شد. لوئیس پس از 4 روز بستری در بیمارستان، به طور مغزی درگذشت و پزشکان نیز پس از معاینه دقیق گزارش فوت او را به خانواده‌اش ابلاغ کردند.

والدین او نیز برای طی کردن مراحل پس از مرگ فرزندشان آماده شده و موافقت کردند که اعضای بدن او را به 7 نفر محتاج عضو اهدا کنند، بنابراین بیمارستان دستگاه‌هایی را به بدن این جوان بست تا اعضای بدنش را تا مرحله اهداء آنها به دیگران زنده نگه دارند اما «لوئیس» همه پزشکان را غافلگیر کرد و قبل از آغاز عمل جراحی برای برداشتن اعضای بدنش، روح به جسم او دمیده شد و نفس کشیدن را آغاز کرد. پزشکان این اتفاق را یک معجزه توصیف کردند، زیرا مغز این جوان کاملا از کار افتاده بود و زنده ماندن او غیرممکن بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید