ارتش فرانسه به «العربیه»: آزادی کشتیرانی در خلیج را تضمین خواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش فرانسه، شامگاه جمعه 2 آوریل 2021، در اظهاراتی به شبکه «العربیه»، تاکید کرد که ارتش فرانسه در چارچوب فرماندهی ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش، آزادی کشتیرانی در منطقه خلیج را تضمین خواهد کرد.

سرهنگ فردریک باربری، در اظهاراتی به «العربیه» گفت که ارتش فرانسه فرماندهی گروه دریایی‌ ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش، مستقر در منطقه خلیج را از نیروهای آمریکایی تحویل گرفته است.

این مقام نظامی فرانسوی افزود «نیروهای‌مان در منطقه خلیج در آن واحد برای تضمین آزادی کشتیرانی و مبارزه با تروریسم تلاش خواهند کرد».

کُلنِل باربری با اشاره به این‌که «تحویل گرفتن فرماندهی دریایی ائتلاف، نشانه اعتماد به ما از سوی هم‌پیمانان آمریکایی است»، تاکید کرد که نیروهای ائتلاف در چارچوب ماموریت‌‌شان برای مبارزه با تروریسم، بر فراز منطقه مرزی میان عراق و سوریه به پرواز و گشت‌زنی خواهند پرداخت.

فلورانس بارلی، وزیر دفاع فرانسه، چهارشنبه اعلام کرده بود که فرانسه به جانشینی از ایالات متحده آمریکا، فرماندهی ماموریت ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با گروه داعش را بر عهده گرفت.

او در ادامه گفت که ناو هواپیمابر «شارل دوگل» پس از رسیدن به ابوظبی، پایتخت امارات عربی متحده، فرماندهی ماموریت ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش را عهده‌دار شد.

بارلی گفت که ناو هواپیمابر شارل دو گل بخش دریایی از ماموریت ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با داعش را بر عهده گرفته است، که این دومین باری است که فرانسه به جانشینی از ایالات متحده آمریکا این مسئولیت را به دست می‌گیرد».

دو ناوچه جنگی و یک کشتی تدارکاتی فرانسوی و یک ناوچه بلژیکی، ناو هواپیمابر فرانسه را در این ماموریت همراهی می‌کنند.

در بیانیه وزارت دفاع فرانسه نیز آمده است که این ناوگروه دریایی هوایی همه ماموریت‌ها را برای ادامه حضور ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش بر عهده می‌گیرد، زیرا که منطقه خلیج بخشی از ثبات منطقه است و حضور فرانسه این فرصت را می‌دهد تا اوضاع به طور مستقیم مورد ارزیابی قرار گیرد.

در حالی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، ژانویه گذشته و پیش از ترک کاخ سفید تعداد سربازان آمریکایی در عراق را به 2500 نفر کاهش داد، اکنون فرانسه اما از جو بایدن، رئیس جمهوری جدید ایالات متحده آمریکا، خواسته تا مبارزه با داعش را جزو اولویت‌های این کشور، نگهدارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size