آمریکا: به همکاری با سعودی برای جلوگیری از تهدیدات در منطقه پایبندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، پنج‌شنبه یکم آوریل 2021، تاکید کرد که محافظت از همکاری راهبردی با پادشاهی عربی سعودی از منافع واشینگتن است.

به گزارش خبرگزاری‌ها نید پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، پنج‌شنبه، گفت که ریاض شریک اصلی آمریکا در بسیاری از اولویت‌ها و از جمله آن، امنیت منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم است.

نید پرایس افزود «پادشاهی عربی سعودی از سوی یمن و دیگر اماکن در منطقه با تهدیدهای بزرگی علیه خاک خود مواجه است و حملات علیه سعودی جان غیرنظامیان بی‌گناه را باخطر مواجه کرده است و به همین سبب ما متعهد به کمک به سعودی برای تقویت سامانه‌های دفاعی آن علیه این تهدیدها هستیم».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود: «به مشارکت با سعودی برای پایان دادن به جنگ در یمن تلاش می‌کنیم».

از سویی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، نیز پنج‌شنبه تاکید کرد که واشینگتن با جدیت تعهدات خود را برای دفاع از سعودی و کمک به مردم این پادشاهی برای دفاع از خود در برابر حملاتی که همچنان ادامه دارد، دنبال می‌کند.

کربی گفت «بازنگری در توزیع نیروهای‌مان در جهان را دنبال و دفاع از پادشاهی سعودی و از جمله توانایی‌های آن برای مقابله با حملات را بررسی می‌کنیم».

او با اشاره به این‌که برنامه موشکی ایران وجود دارد و در حال پیشرفت است، افزود «ایران خطری علیه همسایگان خود، منطقه و امنیت ملی آمریکا است».

او همچنین افزود که «ایران حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه را ادامه می‌دهد».
این موضوع پس از آن مطرح شد که وزارت دفاع آمریکا پیش از این پنج‌شنبه اعلام کرد که نیروهایش را با توجه به تهدیدهای موجود در جهان مستقر می‌کند.

وزارت دفاع ایالات متحده همچنین افزود که برنامه آمریکا برای توزیع مجدد استقرار نیروهایش در جهان به عناصر متعددی بستگی دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید