تصویری: 10 ایستگاه برتر راه‌آهن اروپا در سال 2021

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گفته می‌شود فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و ترمینال‌های مسافربری اتوبوس‌ها، از اماکن خاطره‌انگیز برای افراد بسیاری محسوب می‌شوند. این اماکن روزانه شاهد رفت و آمد هزاران مسافر از گوشه و کنار دنیا هستند که در فرایند نقل و انتقال انسان‌ها، خنده‌های اشتیاق دیدار یا گریه‌های فراق، در خاطره‌ بسیاری با شکل و ظاهر این اماکن گره خورده است.

برخی ایستگاه‌های قطار به دلیل قدمت و معماری زیبایی، شهرت دارند و برخی با اینکه قدمتی ندارند اما به دلیل امکاناتی که به مسافران ارائه می‌دهند، شهرت یافته‌اند. سفر از ایستگاه‌هایی که از امکانات بهتری برخوردارند، تجربه سفر را لذتبخش‌تر و راحت‎تر می‌کنند.

در همین رابطه موسسه بین‌المللی حمایت از مصرف‌کنندگان در واشینگتن «Consumer Choice Center»، در سال 2021، تعداد پنجاه ایستگاه قطار در کشورهای اروپایی را با بررسی فاکتورهایی از قبیل ازدحام جمعیت در ایستگاه، دسترسی به امکانات عمومی و تعداد مقصدهایی که ایستگاه برای مسافران خود ارائه می‌دهند، رتبه‌بندی کرده است.

محققان همچنین امکاناتی مانند رستوران‌های داخل ایستگاه‌ها، سالن‌های استراحت و دسترسی به Wi-Fi برای ارتباط با شبکه اینترنت را مورد بررسی قرار دادند.

تأثیرات Covid-19 نیز یکی از این فاکتورها در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال، وقتی صحبت از مقایسه تاسیساتی مانند رستوران‌ می‌شود، فقط غذاخوری‌هایی که باز بوده‌اند، در نظر گرفته شده‌اند.

بهترین ایستگاه‌های راه‌آهن اروپا در این گزارش تصویری:

ایستگاه لایپزیک درآلمان


ایستگاه وین در اتریش


ایستگاه سنت پنکرس در لندن


ایستگاه آمستردام در هلند


ایستگاه مسکو کازنسکی در روسیه


ایستگاه فرانکفورت در آلمان


ایستگاه مونیخ در آلمان


ایستگاه مسکوکورسکی در روسیه


ایستگاه مرکزی میلان در ایتالیا


ایستگاه بیرمنگام در بریتانیا

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید