مرگ مرموز آزاده نامداری؛ فرضیه‌ای متفاوت از قتل و خودکشی

مجری سابق تلوزیون ایران زندگی جنجال‌برانگیزی داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
5 دقيقه (Reading time)

سجاد عبادی، همسر آزاده نامداری مجری جنجالی تلویزیون ایران که 27 مارس 2021 درگذشت، به پلیس احضار و تحت بازجویی قرار گرفت.

پلیس اعلام کرد که او در این بازجویی گفته که همسرش «داروهای ضدافسردگی قوی» مصرف می‌کرده و گاهی در خوردن آنها «زیاده‌روی» می‌کرده که همین موضوع، فرضیه مسمومیت با دارو را مطرح می‌کند. همچنین با عدم یافتن نشانی از قتل، فرضیه کشته شدن او از سوی پلیس رد شد.

وبگاه «شهرآرانیوز» دوشنبه 29 مارس 2021 گزارش کرد یک منبع آگاه و بلندپایه پلیس آگاهی در تهران از احضار شوهر آزاده نامداری، صبح دیروز به اداره 10 ویژه قتل پلیس آگاهی به منظور انجام تحقیق و بازجویی از او، خبر داد.

آخرین عکس از آزاده نامداری با دخترش
آخرین عکس از آزاده نامداری با دخترش

سجاد عبادی همسر آزاده نامداری، درباره عدم حضور خود در لحظه مرگ همسرش در تهران گفته که روز پنجشنبه به علت بیماری مادربزرگش به چالوس واقع در شمال ایران رفته بود. او درباره عدم همراهی همسرش گفت که نامداری پیشنهاد سفر او را رد کرده و خواسته در تهران بماند.

این مقام پلیس ایران درباره دیگر جزئیات این بازجویی گفت که همسر مجری سابق تلویزیون ایران، اظهار کرده که تا روز جمعه تماس‌هایی با همسرش داشته و هیچ مورد مشکوکی در رفتار و گفتار آزاده نامداری وجود نداشته تا اینکه از اواسط جمعه تماس‌های او و دخترشان از طرف آزاده نامداری بی‌پاسخ مانده و این جواب ندادن به تماس‌ها پس از ساعت‌ها بی‌خبری از او باعث نگرانی همسرش شده است.

پلیس آگاهی تهران به نقل از همسر نامداری بیان کرد که او در تحقیقات عنوان کرده، پس از نگرانی درباره حال همسرش با مادرزن خود در تهران تماس گرفته و از او خواسته سری به خانه‌شان بزند و جویای حال او شود و مادرزنش پس از مراجعه به خانه دخترش، متوجه مرگ او شده است.

این منبع آگاه پلیس با توجه به «بررسی‌های میدانی، مشاهده دوربین مداربسته و بسته بودن در آپارتمان خانواده آزاده نامداری و عدم وجود اثری از ورود و خروجی به عنف و از آنجایی که قرائن جسد هیچ اثری از وقوع قتل نداشته از جمله عدم وجود آثار ضرب و جرح، کبودی روی جسد، به هم ریختگی خانه و...» اطمینان داد که آزاده نامداری به قتل نرسیده است و علت مرگش فقط باید از طریق پزشکی قانونی مشخص شود تا پلیس و مقام قضایی ادامه تحقیقات را طبق نظریه علمی و کارشناسانه پلیس پیش ببرند.

این مقام پلیس ایران افزود: «همسر آزاده در تحقیقات کارآگاهان جنایی تهران عنوان کرد، متوفی به خاطر بیماری افسردگی شدید در مصرف دارو زیاده‌روی می‌کرده و گاهی 4 یا 5 قرص را همزمان مصرف می‌کرده است. از این رو اخباری از خودکشی آزاده نامداری یکی از فرضیه‌ها به حساب می‌آید اما قطعی نیست چرا که احتمال دارد به خاطر زیاده‌روی در مصرف داروهای ضدافسردگی دچار مسمویت شده باشد».

آزاده نامداری و همسرش
آزاده نامداری و همسرش

فرضیه غیر قطعی

او تاکید کرد که این فرضیه هم قطعی نیست و باید منتظر ماند تا حدود 6 روز دیگر پزشکی قانونی پس از آزمایشات سم‌شناسی نتیجه را مشخص کند و میزان دوز داروهای مصرف شده مشخص می‌کند که او زیاده‌روی کرده یا به عمد با قرص‌های ضدافسردگی خودکشی را انتخاب کرده است.

این منبع آگاه پلیس ایران پیدا شدن یادداشت در یکی از اتاق‌های خانه که آزاده نامداری برای دخترش نوشته را دلیلی بر خودکشی او ندانست و افرود: «در صورتی که پزشکی قانونی علت را خودکشی بداند می‌توان این یادداشت را یکی از قرائن دانست. متن این نوشته مهم است چرا که تفاوت زیادی دارد شاید این نوشته‌ها دلنوشته‌ای برای دخترش باشد».

آزاده نامداری
آزاده نامداری

فرضیات دیگر

او درباره اظهارات دایی روانپزشک آزاده نامداری که ایست قلبی را علت مرگ معرفی کرده، تاکید کرد که هیچ‌کس جز پزشکی قانونی علت مرگ آزاده نامداری را مشخص نمی‌کند. تاکنون ایست قلبی جزء موارد تیم تحقیق نیست و باید منتظر اعلام پزشکی قانونی درباره مرگ این مجری سابق بود.

دایی آزاده نامداری در فضای مجازی با حمله به رسانه‌هایی که علت مرگ این مجری سابق تلویزیون ایران را «خودکشی» اعلام کرده بودند، آنها را «زرد» خواند و تاکید کرد که نامداری «شخصیت پرتحرک و روحیه شاد» داشته و داشتن «یک یا دو برگ داروی اعصاب» دلیلی بر خودکشی او نیست.

زندگی جنجالی

آزاده نامداری که بارها در زمان حیات خود جنجال‌برانگیز شده بود، مرگ ابهام‌آلودی داشت. این زن جوان 36 ساله صاحب یک فرزند دختر چهار ساله از ازدواج دوم خود بود.

او پس از آنکه علت جدایی خود از همسر اولش فرزاد حسنی دیگر مجری تلویزیون ایران را رسانه‌ای کرد، بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قرار گرفت. نامداری عکسی با چشم کبود را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد و گفت که از طرف همسرش مورد خشونت قرار گرفته است.

اتفاق دیگری که برای او حاشیه‌های زیادی در پی داشت حدود چهار سال پیش رخ داد وقتی که فیلم و عکس‌هایی از او در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که او را بدون پوشش سر در یک مکان عمومی (پارک) در شهری در سوئیس در حالی که شیشه آب جو در دست داشت، نشان می‌داد، در حالیکه او به عنوان یک زن با حجاب کامل «چادر» شناخته می‌شد و در رسانه‌ها مبلغ آن بود، به همین علت مورد هجمه بسیاری قرار گرفت و بسیاری او را به «دورویی» متهم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید