ویدیو؛ حمله عنکبوت‌ها به خانه‌های مسکونی در استرالیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ویدیوی هجوم تعداد زیادی از عنکبوت‌ به خانه‌های منطقه «ساوث ولز» واقع در جنوب استرالیا، طی ساعت‎های گذشته به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش «العربیه» به نقل از روزنامه آمریکایی «نیویورک پست» حمله عنکبوت‌ها، ناشی از آب و هوای نامناسب است که منجر به فرار آنها به سرزمین‌های خشک شده است.

طبق این گزارش دلایل این پدیده به رفتار عنکبوت‌ها باز می‌گردد. عنکبوت‌ها معمولا هنگام تغییرات ناگهانی آب و هوایی مانند دمای بالا در فصول سرد و یا بالعکس، به مهاجرت دسته‌جمعی روی می‌آورند، رفتاری که به طور طبیعی در اطراف ما نیز گاهی اتفاق می‌افتد اما به دلیل اینکه به هجرت دسته‌جمعی عنکبوت‌ها و آن هم به تعداد زیاد، مانند استرالیا اتفاق نمی‌افتد، مورد توجه ما قرار نمی‌گیرد.

سال گذشته نیز در پی جاری شدن سیل‌های غیرمنتظره، در برخی ایالت‎‌های استرالیا، کارشناسان حیات وحش به ساکنان ایالت «نیوساوث ویلز» از هجوم عنکبوت‌های خطرناک «فانِل وب» یا (تار قیفی) هشدار داده بودند.

مسئولان پارک وحش خزندگان استرالیا می‌گویند، هوای گرم، باران شدید و رطوبت، شرایطی ایده‌آل برای زندگی و جفت‌گیری این عنکبوت‌های یک تا پنج سانتیمتری فراهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید