پروژه جدید فیس‌بوک؛ اینستاگرام ویژه کودکان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

چند روز پس از اینکه فیس‌بوک بر پایبندی خود مبنی بر محافظت از افراد زیر سن 18 سال تاکید کرد، این شبکه اجتماعی از ایجاد یک برنامه اینستاگرام که صرفآ برای کودکان طراحی شده، خبر داد. پروژه‌ای که با طیف گسترده‌ای از واکنش‌های کاربران اینترنت، از شک و تردید تا محکومیت مواجه شده است.

آدام ماسری، رئیس شبکه اینستاگرام در توئیتی اعلام کرد، طرحی از یک برنامه مخصوص برای کودکان زیر سن 13 سال دارد. ماسری این اظهارات را پس از آن بیان کرد که پیشتر، سایت «BuzzFeed News» از تصمیم شبکه اینستاگرام برای ایجاد برنامه‌ای برای كودكان زیر 13 سال خبر داده بود.

ماسری در این توییت نوشت: «کودکان به طور فزاینده‌ای از والدین خود می‌پرسند که آیا می‌توانند به برنامه‌هایی بپیوندند که به آنها کمک می‌کند با دوستانشان در تماس باشند».

سایت « BuzzFeed News» ادعا کرده به نسخه‌ای از بیانیه داخلی شرکت که همه جزئیات مربوط به برنامه جدید را شرح داده، دست یافته است. طبق گفته این سایت این برنامه جدید قادر است تصاویر را به اشتراک بگذارد.

اولويت برای جوانان و نوجوانان

ویشال شاه، معاون بخش تولید اینستاگرام گفت: «من خوشحالم كه اعلام كنم از این به بعد ما اولویت اینستاگرام را به جوانان خواهیم داد.»

«ما یک ستون جدید برای جوانان در بخش تولید اینستاگرام ایجاد خواهیم کرد تا روی دو چیز تمرکز کند: یکی سرعت بخشیدن به فعالیت‌ها در راستای حفظ حریم خصوصی و ارائه بهترین گزینە‌های ممکن جهت ارائه خدمات به نوجوانان و دوم ایجاد نسخه‌ای ویژه‌ کودکان زیر 13 سال تا نوجوانان نیز با خیال راحت از آن استفاده کنند.»

آدام ماسری و معاون او بافنی دیوانجی، پیشتر بر راه‌اندازی شبکه «یوتیوب» کودکان نظارت کرده بودند.

ابزار خطرناک

معاون بخش تولید اینستاگرام افزود: «ما در تلاش هستیم تا نسخه‌ای از اینستاگرام را ایجاد كنیم كه به والدین اجازه می‌دهد كنترل خود بر این برنامه را حفظ كنند، همانطور كه برای کنترل پیام‌رسان كودكان این كار را كردیم».

یک کاربر اینترنتی كه خود را «مادر یک کودک» معرفی كرد، گفت: «ما نباید هر چیزی که كودكان می‌خواهند را به آنها بدهیم».

او افزود: «ما نباید ابزار و اسباب بازی های پرخطر را در دسترس کودکان قرار دهیم، در حالی که راهی برای ایمن سازی این ابزار نداریم.»

اینستاگرام وابسته به فیس‌بوک پیش شرطی را برای کاربران در نظر گرفته که بر اساس آن، حداقل سن کاربر نباید کمتر از 13 سال باشد اما متاسفانه بسیاری از کودکان زیر 13 سال با ارائه یک تاریخ تولد نادرست از این شبکه استفاده می‌کنند.

اقدامات اضافی برای نوجوانان

اینستاگرام همچنین از مجموعه اقدامات طراحی شده دیگری برای محافظت از کاربران نوجوان، از جمله فناوری استفاده از هوش مصنوعی و پیش‌بینی سن واقعی کاربران، رونمایی کرده است.

اینستاگرام قصد دارد تا از امکان ارسال پیام بزرگسالان به خردسالانی که حسابشان را دنبال نمی‌کنند، جلوگیری کند. اینستاگرام گفته است تماس بزرگسالان با کودکان بسیار ناخوشایند است.

اینستاگرام همچنین از کاربران کم سن و سال خواسته است تا در صورت مشاهده «رفتار بالقوه مشکوک» از سوی بزرگسالان، ارتباط با آنها محدود شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید