کره شمالی روابط با مالزی را به طور کامل قطع و آمریکا را تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی حکم قضایی صادره از دستگاه قضایی مالزی مبنی بر اخراج یک تبعه کره شمالی و تحویل او به ایالات متحده آمریکا، کره شمالی جمعه 19 مارس 2021 اعلام کرد روابط خود با کشور مالزی را به طور کامل قطع می‌کند.

کره شمالی همچنین ایالات متحده آمریکا را تهدید کرد و گفت که «بهای این اقدام خود را خواهد پرداخت».

در جزئیات این خبر و بنا به بیانیه وزارت خارجه کره شمالی که از سوی «خبرگزاری مرکزی رسمی کره شمالی» منتشر شده، اعلام شد که مقامات مالزیایی با فروش شهروند بی‌گناه کره‌ای و اخراج آن به مقصد آمریکا، مرتکب «عمل جنایتکارانه غیر قابل پذیرشی» شدند.

وزارت خارجه پیونگ یانگ گفت که «این حادثه دهشتناک نتیجه مستقیم توطئه‌ ناشی از اقدامات خصمانه زشتی است که ایالات متحده با هدف منزوی کردن و سرکوب جمهوری کره (شمالی) انجام می‌دهد».

وزارت خارجه پیونگ یانگ همچنین اعلام کرد که در سایه اوضاع پیش آمده روابط دیپلماتیک کامل خود با کوالالامپور را قطع کرده و این کشور را به ارتکاب «اقدامی خصمانه» علیه کره شمالی متهم کرد.

پرداخت بهای مناسب

پیونگ یانگ همچنین ایالات متحده آمریکا را «توطئه کننده پشت پرده و مسئول اساسی حادثه» عنوان کرد و تاکید کرد که واشنگتن «بهای مناسب را خواهد پرداخت».

شایان ذکر است که مقامات مالزیایی روز 17 مارس تصمیمی مبنی بر اخراج یک تبعه کره‌ شمالی به مقصد ایالات را اتخاذ کردند که این حکم به دنبال اتهام او به نقض تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده بر پیونگ یانگ صادر شده است.

بنا به دستگاه قضایی مالزی این تبعه کره شمالی با نقض تحریم‌های بین‌المللی اعمال شده بر کشورش دست به عملیات پولشویی و واردات کالاهای لوکس می‌زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید