موافقت مجلس سنا با تعیین سفیر سابق آمریکا در روسیه به عنوان مدیر CIA

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجلس سنای ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 18 مارس 2021 با تعیین سفیر سابق آمریکا در روسیه به عنوان مدیر جدیدی برای آژانس اطلاعات مرکزی CIA موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری‌ها مجلس سنای آمریکا پنج‌شنبه با اجماع با پیشنهاد جو بایدن رئيس جمهوری ایالات متحده برای تعیین ویلیام برنز سفیر سابق آمریکا در مسکو به عنوان مدیر آژانس اطلاعات مرکزی موافقت کرده و قرار است برنز به زودی سوگند یاد کند.

شایان ذکر است که ویلیام برنز دیپلماتی کارکشته است که به مدت 33 سال در وزارت خارجه آمریکا به عنوان کارشناس امور روسیه و خاورمیانه فعالیت می‌کرد.

برنز در دوره ما بین 2011 تا 2014 معاون وزیر خارجه آمریکا بود و پیش از آن در دوره بین سالهای 2005- 2008 سفیر آمریکا نزد روسیه بود و در دوره بین سال‌های 2001 تا 2005 معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاورمیانه و از سال 1998 تا 2001 سفیر آمریکا در اردن بود.

از زمانی که ویلیام برنز در سال 2014 فعالیت‌های دیپلماتیک را کنار گذاشت، ریاست بنیاد کارنگی برای صلح بین‌المللی را به دست گرفت.

شایان ذکر است که روزنامه «واشنگتن پست» پیش‌تر فهم مسائل مربوط به چین را از بین چالش‌های اصلی ذکر کرد که ویلیام برنز در مقام مدیر آژانس اطلاعات مرکزی سیا با آنها مواجه خواهد شد.

بنا به گفته این روزنامه ویلیام برنز بر خلاف تخصص او در زمینه امور و مسائل روسیه و خاورمیانه از تجربه کارشناسانه لازم در امور مربوط به چین برخوردار نیست.

بنا به این گزارش ویلیام برنز با به دست گرفتن مدیریت آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا می‌باید از رفتار دیپلماتیک دست کشیده و تنها حقایق را ارائه دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید