واشینگتن: حوثی‌ها مسیر کمک‌های انسانی به یمن را منحرف می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که واشینگتن به شدت نگران وضعیت انسانی یمن است و از ورود مواد غذایی و سوخت به این کشور، از جمله از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها، حمایت می‌کند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، حوثی‌ها را به منحرف کردن مسیر کمک‌های بشردوستانه و در برخی موارد ممانعت از ورود آن، به ویژه کمک‌های مربوط به سوخت، متهم کرد.

شبه نظامیان حوثی پیشنهاد راه حل ارائه شده از سوی تیم لندرکینگ، نماینده آمریکا در یمن را رد کرده و آن را غیرقابل قبول و توطئه خوانده و عنوان کردند که آمریکا، برنامه محدودتری را در مقایسه با طرح ارائه شده از سوی مارتین گریفیتس، فرستاده سازمان ملل، مطرح کرده است. سخنگوی شبه نظامیان حوثی، پیشنهاد آمریکا برای راه حل در یمن را «توطئه» توصیف کرد.

فرستاده ویژه آمریکا در یمن، جمعه 12 مارس گفت كه یک طرح منسجم آتش‌بس در یمن با جنبش حوثی‌های متحد با ایران، در حال مذاكره است. او با تاکید بر این‌که پشتیبانی لازم را از ائتلاف عربی دریافت کرده، خاطرنشان نمود که «حمایت سعودی، اهمیت زیادی برای ماموریت ما در یمن دارد.»

وزارت خارجه یمن نیز اعلام کرد که «شبه نظامیان حوثی با تشدید تجاوزهای خود علیه غیرنظامیان با پیشنهاد آمریکا مقابله کردند.»
این وزارتخانه در بیانیه‌ای افزود: «حوثی‌ها با گشودن جبهه‌های ‌جدید و تشدید تجاوزهای نظامی خود علیه غیرنظامیان در مارب، تعز و حدیده، با درخواست دولت جدید آمریكا برای دستیابی به صلح و كاهش رنج مردم یمن به مقابله پرداختند.»

در ادامه این بیانیه تأکید شده که حوثی‌ها همچنان از دسترسی سازمان‌های بین‌المللی به محل قتل عام مهاجران اتیوپیایی جلوگیری کرده و با ایجاد بحران مشتقات نفتی در مناطق زیر کنترل خود، سعی در فریب جامعه جهانی دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید