قرنطینه شدن وزیر خارجه فرانسه در پی اختلاط او با فرد مبتلا به کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام مقامات وزارت خارجه فرانسه، ژان ایو لودریان وزیر خارجه این کشور شامگاه پنج‌شنبه 11 مارس 2021 و در پی اختلاط با فرد مبتلا به کرونا قرنطینه شده است.

طرف‌های مرتبط با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه گفته‌اند که او پس از آن که معلوم شد در اختلاط با یکی از افراد مبتلا به ویروس کرونا بوده اقدام به «قرنطینه» خود کرده و همه دیدارهای حضوری‌اش را لغو کرده است.

بنا به این منابع لودریان «با یکی از افراد خانواده‌اش که به کرونا مبتلا شده است در اختلاط بوده» و به دنبال آن اقدام به لغو دیدارش با شبکه ‌«فرانس اینفو» کرده است.

این در حالی است که لودریان پنج‌شنبه با 3 تن از همتایانش از جمله هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، سامح شکری وزیر خارجه مصر و ایمن صفدی وزیر خارجه اردن برای گفتگو درباره روند صلح در خاورمیانه دیدار کرده است.

لودریان همچنین با جان کری فرستاده ویژه آمریکا در زمینه تغییرات آب و هوایی دیدار و گفتگو کرده است.

وزارت بهداشت فرانسه چهارشنبه از ثبت 30,303 مورد جدید مبتلا به ویروس جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته خبر داد، که نسبت به روز قبل از آن که 23,302 مورد مبتلا به کرونا ثبت شده بود به میزان زیادی افزایش نشان می‌دهد.

وزارت بهداشت فرانسه همچنین در گزارش روزانه خود از ثبت 264 فوتی جدید مبتلا به ویروس جدید کرونا خبر داد که نشان از کاهش قابل ملاحظه تعداد فوتی‌ها دارد که در روز سه‌شنبه تعدادشان بالغ بر 368 فوتی بوده است.

بنا به این گزارش تعداد کل جان‌باختگان بر اثر ابتلا به کرونا در فرانسه بالغ بر 89,565 فوتی و تعداد کل مبتلایان به 396,165 مورد رسیده است.

بنا به گزارش وزارت بهداشت فرانسه تعداد کسانی که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های فرانسه بستری هستند به 3,918 نفر رسیده و افزود که تعداد کسانی که در این کشور در برابر ویروس کرونا واکسینه شده‌اند به 4,164,41 نفر می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید